| Štúdium a práca v Kanade | Štúdium v Dánsku | Štúdium a práca na Novom Zélande |
Studium v Australii s WSIA

Študijný pobyt
     
Prečo Austrália
     
Prečo WSIA
     
Ako na to?
     
Výber mesta
     
Víza do Austrálie
     
Životné náklady
     
Práca
     
Ubytovanie
     
Poistenie
     
Ohlasy študentov
     
Akcia: Tablet zadarmo
     
Školy
     
Časté otázky
     
Práca v Austrálii
     
Angličtina doma

Víza do Austrálie

Lety do Austrálie

Užitočné informácie

Články

Fotogalérie

Kontakt
Úvod » Študijný pobyt » Študium angličtiny v Austrálii » ... Preposlať linku1

Ako sa angličtinárske školy a kurzy rozdeľujú

 

„Pomoc pri výbere školy, ako získať a žiadať o vízum, zohnat letenku, ubytovanie atď. Na všetky tieto otázky som dostal množstvo rád a informácii, ktoré by som sám zháňal dosť pracne a ich skôr ani nezohnal. Obrovskou výhodou je, že toto všetko je možné zariadiť cez internet.“ Ján, 33 rokov

Predstavuješ si školy ako zo seriálu Beverly Hills 90210? Nízke, sympatické budovy, študenti sediaci cez prestávku na slnku, na upravenom, bezchybnom trávniku ... Nechceme ta demotivovať, ale ... Osobne sme navštívili desiatky škôl po celej Austrálii a takéto sa dali spočítať na prste jednej ruky.

Absolútna väčšina škôl má prenajaté jedno či niekoľko poschodí v administratívnej budove uprostred mesta. To však ale určite neznamená, že by boli menej kvalitné , či žeby sme ťa chceli od nich odradiť. Iba máme dojem, že tento fakt málokto uvádza.

Špecializované školy alebo zmiešané?

V prvom rade je potrebné rozdeliť školy podľa toho, či sa na angličtinu špecializujú, alebo sú len odbornými školami a angličtinu robia ako doplnkovú službu. Logicky doporučujeme vyberať si medzi školami, ktoré sa venujú iba angličtine. Ich ceny často nie sú znateľne vyššie a majú lepší pomer cena / kvalita. Sú však i výnimky, ktorých je ale naozaj veľmi málo.

Súkromné alebo štátne

Kvalitatívne, ak sa bavíme o tých kvalitných školách, sú oba typy rovnaké. Štátne školy však zväčša nie sú také pružné hovoriac o cenovej politike a tak sú spravidla podstatne drahšie, ako tie súkromné.

Kurzy, ktoré môžeš v Austrálii študovať.

Vyberať si môžeš z viacerých typov kurzov, kde každý má svoje špecifiká. Ako inak, dôležité sú tvoje potreby a súčasné schopnosti. Od tých sa treba odrážať.

General english

Kurzy General english, teda všeobecnej angličtiny, sú pre teba vhodné, ak je tvoja úroveň angličtiny nízka, alebo si chceš oprášiť angličtinu pred nástupom do odborného kurzu. Kurz je zameraný na používanie bežnej angličtiny v každodennom živote.

Academic english

Kurzy Academic english sú pre teba vhodné, ak je tvoja angličtina už aspoň na úrovni „pokročilý“. Ako už názov napovedá, tento kurz by ťa mal vybaviť pokročilejšou angličtinou, aká sa ti zíde hlavne pri štúdiu v angličtine na štátnych školách či univerzitách. Tiež je tento kurz pre teba vhodný, ak angličtinu potrebuješ pre svoju prácu a potrebuješ sa vyjadrovať vyspelejšie, ako bežnou angličtinou.

IELTS preparation

IELTS znamená International English Language Testing System. Kurzy IELTS preparation ťa majú čo najlepšie pripraviť na samotný test. Certifikát z IELTS testu je potrebný na štúdium na univerzitách a TAFE inštitútoch. Certifikát IELTS je celosvetovo uznávaný jazykový certifikát, ktorý zvyšuje tvoje možnosti zamestnať sa v spoločnostiach, kde je angličtina nevyhnutnosťou.

Cambridge preparation

Podobne ako IELTS preparation, tento kurz má za úlohu pripraviť ťa na samotný test, v tomto prípade Cambridge. Tento má viacero úrovní, kde každá zohľadňuje tvoju jazykovú úroveň. Certifikat Cambridge je častou požiadavkou zahraničných firiem, ktoré ho akceptujú ako doklad tvojej úrovne jazyka.

Teen Activity Program

Tento typ programu je určený pre tínedžerov od 12 do 17 rokov, ktorí sa v ňom môžu učiť po anglicky počas svojich prázdnin v anglicky hovoriacom prostredí. Kurz môže trvať od jedného do šiestich týždňov. Okrem klasického vyučovania sú preštudentov pripravené aj rôzne akcie a podujatia pre spetrenie voľného času.

Ponuka škôl zameraných na angličtinu.

lang_forum_navrat_na_top lang_noticeboard_back_to_list
Povedali o nás
 

Ked sa tu v Sydney rozpravam s mojimi CR-SR kamaratmi, zistujem ze lepsie som si agenturu vybrat nemohla.

Eva, 24 rokov  > Viac referencií

 
Chceš zažiť ozajstnú Austráliu?
 

Kontaktuj nás pre bližšie informácie. Radi sa s tebou podelíme o naše skúsenosti a navrhneme ti pobyt podľa TVOJICH PREDSTÁV.


GSM: 0948 349 289
E-Mail: servis@wsint.sk

 

Kontakt - Mapa stránok