| Štúdium a práca v Kanade | Štúdium v Dánsku | Štúdium a práca na Novom Zélande |
Studium v Australii s WSIA

Študijný pobyt
     
Prečo Austrália
     
Prečo WSIA
     
Ako na to?
     
Výber mesta
     
Víza do Austrálie
     
Životné náklady
     
Práca
     
Ubytovanie
     
Poistenie
     
Ohlasy študentov
     
Akcia: Tablet zadarmo
     
Školy
     
Časté otázky
     
Práca v Austrálii
     
Angličtina doma

Víza do Austrálie

Lety do Austrálie

Užitočné informácie

Články

Fotogalérie

Kontakt
Úvod » Študijný pobyt » Študium angličtiny v Austrálii » ... Preposlať linku1

Chcem sa naučit angličtinu a ďalej zostať v Austrálii.

 

„Vo WSIA ma presviedčali aby som si nezobral iba víza na 9 mesiacov, ale priamo na čo možno najdlhšie obdobie. Som šťastný, že som dal na ich rady a doporučujem každému urobiť rovnako. Naozaj vedia čo robia a robia to dobre.“ Ondrej, 27 rokov.

Neponáhlať sa z Austrálie je dobrý nápad. Odhliadajúc od toho, že študentom sa vo všeobecnosti z Austrálie veľmi odchádzať nechce, kde niektoré štatistiky hovoria i o 70 % študentov, ktorí si predlžujú víza. Zostať v Austrálii dlhšiu dobu je úplne logické a výhodné:

  • Pri dlhších pobytoch sa cena letenky rozloží na dlhšie obdobie a teda v takej miere pobyt nepredražuje
  • Pri pobytoch dlhších ako 6 mesiacov zaplatíš z peňazí, ktoré v Austrálii zarobíš, podstatne nižšie dane, ako pri kratších pobytoch
  • Čím viac času v Austrálii stráviš, tým väčšia je pravdepodobnosť, že si v prípade potreby vrátiš náklady s pobytom spojené, alebo si ešte privyrobíš
  • V Austrálii a okolí je toľko vecí k videniu, že cestovateľská duša má naozaj čo robiť. Kedy budeš bližšie k Novému Zélandu, Fiji, Azijským krajinám, ... ?

Aby si neplýtval prostriedkami a časom, je veľmi dôležité úplne na začiatku zistiť, aká je reálna úroveň tvojej angličtiny. Zo skúseností vieme, že študenti svojú jazykovú vybavenosť zväčša podceňujú. Preto ti odporúčame jednoducho urobiť si test. Možno budeš prekvapený, koľko toho už vieš. Jeden takýto test nájdeš tu

Podľa toho si vieš zvoliť optimálnu dĺžku štúdia. Pomôže ti to nenaplánovať si príliš krátky kurz. Ani príliš dlhý, v ktorom by si sa už na konci nudil a ďalej sa nezdokonaloval.

Veľmi obľúbenou medzi študentami je kombinácia kurzu angličtiny a odborného kurzu. V takom prípade si zaplatíš angličtinu iba na počet týždňov, ktorý by ťa mal dostať na úroveň vyššie pokročilý, čo je úroveň potrebná pre prijatie do odborného kurzu. Následne si angličtinu možeš ďalej zdokonalovať životom v Austrálii a samozrejme i v tomto kurze. Aj ked je zameraný už na špecifickú problematiku, je v angličtine a teda sa tvoje jazykové schopnosti ďalej rozvíjajú.

Hlavnou výhodou je, že odborné kurzy sú na college často i o polovicu lacnejšie, ako kurzy angličtiny a trávi sa pri nich zväčša podstatne menej času v škole. Máš teda viac voľného času na svoje aktivity. Zväčša cestovanie či prácu.

Odborným kurzom rozumej zväčša kurzy business, marketing, management, information technology, tourism, hospitality, sport and fitness ... Samozrejme sú dostupné i iné zamerania, tie sú však už viacmenej rovnako drahé či drahšie ako kurzy angličtiny. Viac k odborným kurzom.

Ako sa angličtinárske školy a kurzy rozdeľujú.
Ponuka škôl zameraných na angličtinu.

Ako si vybrať to správne mesto.
Na čo si dať pozor.

Ako celé vybavovanie prebieha.
Študentské víza do Austrálie.

lang_forum_navrat_na_top lang_noticeboard_back_to_list
Doporučujeme - SELC
 

Sydney English Language Centre.

Jedna z najlepších škôl v Austrálii zameraných na angličtinu.

 
Chceš zažiť ozajstnú Austráliu?
 

Kontaktuj nás pre bližšie informácie. Radi sa s tebou podelíme o naše skúsenosti a navrhneme ti pobyt podľa TVOJICH PREDSTÁV.


GSM: 0948 349 289
E-Mail: servis@wsint.sk

 

Kontakt - Mapa stránok