| Štúdium a práca v Kanade | Štúdium v Dánsku | Štúdium a práca na Novom Zélande |
Studium v Australii s WSIA

Študijný pobyt
     
Prečo Austrália
     
Prečo WSIA
     
Ako na to?
     
Výber mesta
     
Víza do Austrálie
     
Životné náklady
     
Práca
     
Ubytovanie
     
Poistenie
     
Ohlasy študentov
     
Akcia: Tablet zadarmo
     
Školy
     
Časté otázky
     
Práca v Austrálii
     
Angličtina doma

Víza do Austrálie

Lety do Austrálie

Užitočné informácie

Články

Fotogalérie

Kontakt
Úvod » ... Preposlať linku1

Lety a letenky do Austrálie

 

Do Austrálie a späť máme už niečo nalietané a tak nám prídu lety vcelku všedné. Keď však naposledy letel zo Sydney na rodnú hruď Janči, náš "veľký šéf", sedel vedľa sympatickej pani z Čiech. Tá ho  pobavila rozprávaním o jej synovi, ktorý chudák celú cestu do Austrálie v lietadle nič nezjedol a nič nevypil kvoli tomu, že si myslel, že za všetko bude platiť. Nakoľko takých synov je na Slovensku či v Čechách určite viac, keďže je len málo tých, ktorí by za oceány lietali pravidelne, veríme, že budú nasledujúce postrehy užitočné.

S výberom letu sa toho moc nenavymýšľa. Väčšinou sa každý riadi pravidlom: “Čím lacnejšie, tým lepšie” a viac ho nezaujíma, avšak treba predsa len dať si pozor na dĺžku letov, dĺžku medzipristátia aby si do Austrálie neletel 4 dni .

Najobľúbenejšou leteckou spoločnosťou na lety do Austrálie bola kedysi Malaysia Airlines, dnes je už však povestná malajzská pohostinnosť trochu drahšia... Vystriedali ich z tých lacnejších hlavne China Airlines - lietajúce cez Taipei, Korean Air - lietajúce cez Soul, Emirates - lietajúce cez Dubaj, príp. Quantas s odletom z Budapešti.

Letecká spoločnosť Korean Air pri spiatočnom lete z Austrálie ponúka "stopku" 1 noc v Soule, kde si môžu cestujúci trošku oddýchnuť. Transfer letisko-hotel-letisko, ubytovanie a stravu hradí letecká spoločnoť. Pri dlhšom prestupe cez Taipei (Taiwan) je možnosť využiť prehliadku mesta a okolia zdarma. Prehliadka trvá okolo 5 hodín, autobus stojí priamo na letisku a cestujúci China Airlines si môžu zvoliť jednu zo štyroch možných trás. Navyše, od 1.10.2008 Čínska republika zrušila vízovú povinnosť pre slovenských občanov a tak je možnosť pobudnúť v Taipei i dlhšie...  Čo sa týka Dubaja ponúka letecká spoločnosť zadarmo hotel pri čakaní nad 9 hodín (platí od určitých bookovacích tried).

Tip na dlhšie čakanie na letisku Singapour

V cene letenky do Austrálie je započítané občerstvenie, takže kto by mal podobné obavy, ako syn spomínanej pani, môže ich zahodiť za seba. Jedno jedlo po vzlietnutí a jedno pred pristáním plus nápoje, či už alkoholické alebo nealkoholické sú k dispozícii bez poplatkov, takže letušky nikto nemusí šetriť. Stačí na ne zazvoniť či ich poprosiť o to či ono, keď prechádzajú okolo tvojho sedadla.

Z dôvodu bezpečnosti sa do lietadla nemôžu brať ostré predmety, takže tie treba nechávať v hlavnej batožine (ktorú odovzdávaš pri check-in na letisku). Napríklad som si pri poslednom lete v príručnej batožine zabudol otvárač obálok, akonáhle moja batožina prešla cez RTG, už aj išiel do koša. Taktiež sa do lietadla nemôžu brať žiadne horľaviny, zapaľovače …

Taktiež by si pri plánovaní letu mal každý uvedomiť, že letecké spoločnosti majú stanovené váhové limity pre batožinu cestujúcich. Tu je najlepšie vyžiadať si aktuálne čísla priamo od leteckej spoločnosti či agentúry, ktorá ti let predala. Klasikou je však limit 20 kg na každú osobu hovoriac o hlavnej batožine a 8 kg na príručnú batožinu (ktorá by mala byť vo forme jedného malého ruksaku či podobne). Letecké spoločnosti sú hlavne hovoriac o príručnej batoži benevolentnejšie, takže nejaké to kilo navyše sa dá prehltnúť. Nemožno to však preháňať. Hovoriac o hlavnej batožine sa už zväčša váhové limity berú dosť vážne a za každý prebytočný kilogram musí cestujúci priplatiť nemalé čiastky (alebo to skončí vyhadzovaním svojich osobných vecí do smetného koša na letisku).

Keď už človek letí cez polovicu zemegule, je škoda, keď si po ceste nič nepozrie. Kto má teda záujem vidieť napr. Bangkok, Kuala Lumpur, Singapur, Taipei, Dubaj či nejaké ine miesto, určite by sa mal na takúto možnosť poinformovať. Vrele doporučujeme rozdeliť si let do dvoch častí: napr. spomínané Viedeň – Taipei. V Taipei zostať pár dní, pozrieť si mesto, ochutnať výnimočnú ázijskú kuchyňu a potom na druhý deň pokračovať v lete Taipei – Sydney. Takáto drobná zastávka je veľmi príjemným odreagovaním sa od malého priestoru lietadla, v ktorom sa trávia nekonečné hodiny.

Určite doporučujeme všetkým zobrať si so sebou do lietadla pohodlnné oblečenie (čím určite nie sú úzke rifle), taktiež pribaliť si niečo s dlhým rukávom, nakoľko klimatizácia často počas letu funguje naozaj „dobre“. Tiež je dobre zobrať si so sebou do lietadla náhradné, hrubé ponožky a hneď po vstupe do lietadla sa vyzuť ...

Na záver je dobré povedať, že lietania sa naozaj nikto nemusí báť, či to nemusí brať ako niečo extra. Autobus síce nelieta vo výške 10km, nejde rýchlosťou 1000km/hod a za jeho oknami nezvykne byť teplota –50C (asi radšej nepokračovať že? :) ), I napriek tomu má však autobus a lietadlo veľa spoločného. Stále je to hlavne prostriedok, ktorým sa dostaneš z bodu A do bodu B :o).

Letenky samozrejme vo WSIA svojim klientom zabezpečujeme ako súčasť našich štandardných služieb. Máme dlhoročnú spoluprácu s jednou z popredných leteckých agentúr a nestáva sa nám, že by si klienti zohnali na vlastnú päsť letenku lacnejšiu, ako im ponúkneme my:-)

Prajeme veľa príjemne prežitých chvíľ vo vzduchu.

Pozri si naše fotogalérie z lietania a letísk

lang_forum_navrat_na_top lang_noticeboard_back_to_list
Chceš zažiť ozajstnú Austráliu?
 

Kontaktuj nás pre bližšie informácie. Radi sa s tebou podelíme o naše skúsenosti a navrhneme ti pobyt podľa TVOJICH PREDSTÁV.


GSM: 0948 349 289
E-Mail: servis@wsint.sk

 
 

Poistenie do Austrálie

 

Kontakt - Mapa stránok