| Štúdium a práca v Kanade | Štúdium v Dánsku | Štúdium a práca na Novom Zélande |
Studium v Australii s WSIA

Študijný pobyt
     
Prečo Austrália
     
Prečo WSIA
     
Ako na to?
     
Výber mesta
     
Víza do Austrálie
     
Životné náklady
     
Práca
     
Ubytovanie
     
Poistenie
     
Ohlasy študentov
     
Akcia: Tablet zadarmo
     
Školy
     
Časté otázky
     
Práca v Austrálii
     
Angličtina doma

Víza do Austrálie

Lety do Austrálie

Užitočné informácie

Články

Fotogalérie

Kontakt
Úvod » Študijný pobyt » ... Preposlať linku1

Mesto: Brisbane

 
Základné detaily mesta Zobraziť/skryť základné informácie
Krajina Austrália 
Štát Queensland 
Brisbane je metropolou jednej z narýchlejších ekonomík Austrálie, štátu Queensland. So svojimi cca 2 miliónmi obyvateľmi je 3-tím najväčším mestom Austrálie a tiež stále viac a viac obľúbenou destináciou pre študentov z celého sveta.

Atmosféra: Centrum mesta sa vyznačuje množstvom výškových budov, čo so sebou prináša výhody i nevýhody veľkomesta v podobe širokej dostupnosti služieb, ruchu veľkomesta, .... Centrum lemuje rieka Brisbane River,  na brehu ktorej je vybudovaná umelá, voľne prístupná pláž, prinášajúca príjemné osvieženie kedykoľvek v početných sparných dňoch.

Školy: Školstvo v Perth, Melbourne a Brisbane je veľmi podobné, preto až na pár drobností je i jeho opis pre týchto mestách prakticky rovnaký. Ponuka škôl v Brisbane je bohatá hlavne hovoriac o štúdiu angličtiny. Pri odborných kurzoch je situácia mierne horšia, čo však neznamená, že nemá čo ponúknuť. Školy kladú dôraz na kvalitu. Mesto sa tak ako všetky ostatné mestá mimo Sydney vyznačuje nízkym počtom študentov zo Slovenska a Čiech, čo ho predurčuje na mesto s lepším prostredím na štúdium angličtiny.

Voľný čas: Brisbane je metropolou turistického Queensland-u, na juhu so svetoznámym Gold Coast, na severe s nie menej známym Sunshine Coast. Mesto ako také ponúka všetky vymoženosti veľkomesta ...

Práca a životné náklady: Brisbane patrí k najrýchlejšie rozvíjajúcim sa mestám Austrálie a ponúka dostatočný počet pracovných príležitostí roznych zameraní. Životnými nákladmi sa radí medzi priemer a je jedným z miest, nad ktorými sa oplatí pri výbere mesta zamýšlať.

 
Fotogaléria - Pozrite si fotogalériu k "Brisbane" Pozrite si fotogalériu k "Brisbane"  Pozrite si fotogalériu k "Brisbane" 

lang_forum_navrat_na_top lang_noticeboard_back_to_list

Kontakt - Mapa stránok