| Štúdium a práca v Kanade | Štúdium v Dánsku | Štúdium a práca na Novom Zélande |
Studium v Australii s WSIA

Študijný pobyt
     
Prečo Austrália
     
Prečo WSIA
     
Ako na to?
     
Výber mesta
     
Víza do Austrálie
     
Životné náklady
     
Práca
     
Ubytovanie
     
Poistenie
     
Ohlasy študentov
     
Akcia: Tablet zadarmo
     
Školy
     
Časté otázky
     
Práca v Austrálii
     
Angličtina doma

Víza do Austrálie

Lety do Austrálie

Užitočné informácie

Články

Fotogalérie

Kontakt
Úvod » Študijný pobyt » ... Preposlať linku1

Mesto: Cairns

 
Základné detaily mesta Zobraziť/skryť základné informácie
Krajina Austrália 
Štát Queensland 
Tropická kráska štátu Queensland, hlavná brána k jednému z divov sveta – Veľkej útesovej bariére, má cca. 130.000 obyvateľov. Počas turistickej sezóny sa vďaka turistom populácia mesta znásobuje.

Atmosféra: Cairns je menším mestom, kde hlavným dopravným prostriedkom študentov je bicykel. To hovorí samo za seba. V mimosezóne kľudné mesto sa v sezóne mení na rušné turistické centrum, vďaka útesovej bariére obľúbené turistami z celého sveta, vďaka blízkosti k Japonsku a Ázii však prevažne turistami z týchto lokalít. Prekvapivo, mesto nemá vlastnú prirodzenú pláž, s čím sa však v Cairns vysporiadali svojsky, ako napríklad i v Brisbane. Kúsok od hlavného centra si vybudovali umelú pláž.

Školy: Vďaka veľkosti tohoto mesta je ponuka škôl dosť obmedzená, prevažne so školami zameranými na štúdium angličtiny. Školy zamerané na odborné štúdium prakticky neponúkajú lacnejšie formy štúdia, ktoré sú medzi slovenskými študentami preferované.

Voľný čas: Ako jedno z hlavným turistických centier Austrálie je v Cairns o voľný čas postarané. Výlety na ostrovy, vodné športy na čele s potápaním na najlepších svetových lokalitých, mnohé atrakcie v pralesoch vo forme vodopádov, turistických chodníkov, ..., sú zárukou toho, že sa v Cairns aktívny človek nebude nudiť.

Práca a životné náklady: Mimo hlavnej turistickej sezóny je to s prácou horšie, napriek tomu sa zväčša študentom skôr či neskôr niečo nájsť podarí. V hlavnej turistickej sezóne je viac príležitostí hlavne v službách turizmu a teda i väčšie možnosti zamestnať sa. Životné náklady sú v porovnaní so zbytkom Austrálie priemerné.

 
Pocasie
Fotogaléria - Pozrite si fotogalériu k "Cairns" Pozrite si fotogalériu k "Cairns"  Pozrite si fotogalériu k "Cairns" 

lang_forum_navrat_na_top lang_noticeboard_back_to_list

Kontakt - Mapa stránok