| Štúdium a práca v Kanade | Štúdium v Dánsku | Štúdium a práca na Novom Zélande |
Studium v Australii s WSIA

Študijný pobyt
     
Prečo Austrália
     
Prečo WSIA
     
Ako na to?
     
Výber mesta
     
Víza do Austrálie
     
Životné náklady
     
Práca
     
Ubytovanie
     
Poistenie
     
Ohlasy študentov
     
Akcia: Tablet zadarmo
     
Školy
     
Časté otázky
     
Práca v Austrálii
     
Angličtina doma

Víza do Austrálie

Lety do Austrálie

Užitočné informácie

Články

Fotogalérie

Kontakt
Úvod » Študijný pobyt » ... Preposlať linku1

Mesto: Melbourne

 
Základné detaily mesta Zobraziť/skryť základné informácie
Krajina Austrália 
Štát Victoria 
Melbourne je hlavným mestom štátu Victoria a vďaka mnohým významným športovým podujatiam sa považuje mimo iné za hlavné mesto Austrálskeho športu. So svojimi cca. 3.2 miliónmi obyvateľov je druhým najľudnatejším mestom Austrálie.

Atmosféra: Vačšina ľudí ktorí Melbourne navštívia ako jeden z prívlastkov použije slovo „európskejšie mesto“. Vyplýva to z väčšie počtu budov v európskom štýle. Napriek počtu obyvateľov nie je centrum mesta až tak rušné, ako napr. Sydney. Melbourne sa pýši peknou zmesou obyvateľstva, s Talianskymi, Gréckymi, ..., Slovenskými( !) štvrťami. V časti Altona Meadows je sústredená veľmi aktívna komunita slováko prišlých z Juhoslávie s vlastným folklórnym súborom ... Yarra river, rieka ktorá preteká cez mesto, navodzuje svojimi priľahlými parkami v meste pohodovú atmosféru.

Školy: Ako i v ostatných mestách, školy sú hlavne sústredené v centre či širšom centre. Melbourne ponúka hlavne kvalitné školy, niektoré kvôli špeciálnym ponukám v stále výhodných cenách. Mesto sa stáva medzi študentami zo Slovenska stále populárnejším, napriek tomu sa tu zatiaľ ešte stále nestáva, že by sa na školách naraz stretli vyššie počty študentov našej národnosti.

Voľný čas: Ako „hlavné mesto športu“ ponúka široké možnosti aktívneho trávenia voľného času. Milovníci lyžovania a hôr prakticky inú voľnu ani nemajú. Najvyššie pohorie Austrálie spolu s jedinými austrálskymi lyžiarskymi strediskami je práve v blízkosti Melbourne. Na juh od Melbourne sa nachádza Tasmánia, ktorá je pre milovníkov turistiky „druhým Novým Zélandom“.

Práca a životné náklady: Množstvom obyvateľstva a veľkosťou mesta sa Melbourne radí medzi mestá s najlepšími možnosťami pre hľadanie práce. Životné náklady sú priemerné, i preto je Melbourne výbornou alternatívou.

 
Fotogaléria - Pozrite si fotogalériu k "Melbourne" Pozrite si fotogalériu k "Melbourne"  Pozrite si fotogalériu k "Melbourne" 

lang_forum_navrat_na_top lang_noticeboard_back_to_list

Kontakt - Mapa stránok