| Štúdium a práca v Kanade | Štúdium v Dánsku | Štúdium a práca na Novom Zélande |
Studium v Australii s WSIA

Študijný pobyt
     
Prečo Austrália
     
Prečo WSIA
     
Ako na to?
     
Výber mesta
     
Víza do Austrálie
     
Životné náklady
     
Práca
     
Ubytovanie
     
Poistenie
     
Ohlasy študentov
     
Akcia: Tablet zadarmo
     
Školy
     
Časté otázky
     
Práca v Austrálii
     
Angličtina doma

Víza do Austrálie

Lety do Austrálie

Užitočné informácie

Články

Fotogalérie

Kontakt
Úvod » Študijný pobyt » ... Preposlať linku1

Mesto: Perth

 
Základné detaily mesta Zobraziť/skryť základné informácie
Krajina Austrália 
Štát Western Australia 
Metropola štátu Western Australia má zhruba 1.2 milióna obyvateľov. Western Australia, ako i Perth, zaznamenáva v poslednom období najnižšiu nezamestnanosť spomedzi všetkých štátov Austrálie a vyznačuje sa boomom vo výstavbe a rozvoji.

Atmosféra: Perth je známy svojim pomalým rytmom života a pohodovým prostredím. Centrum mesta má len niekoľko výškových budov, preto je v ňom podstatne menej ruchu ako vo väčšine ostatných veľkomiest, kto teda hľadá rušné mesto, mal by sa skôr zamýšlať nad inými alternatívami.

Školy: Školstvo v Perth, Melbourne a Brisbane je veľmi podobné, preto až na pár drobností je i jeho opis pre týchto mestách prakticky rovnaký. Napriek menšiemu výberu je ponuka škôl v Perth dostatočne bohatá, aby si vybral prakticky každý. Menší počet škôl tiež so sebou prináša hlavne dôraz na kvalitu. Mesto sa tak ako všetky ostatné mestá mimo Sydney vyznačuje nízkym počtom študentov zo Slovenska a Čiech, čo ho predurčuje na mesto s lepším prostredím na štúdium angličtiny.

Voľný čas: . Austrálske prirovnanie „veľká dedina uprostred ničoho“ sa odráža od vzhľadu a izolácie tohoto mesta od ostatných, ktorá je zjavná pri prvom pohľade na mapu. Napriek tomu je v okolí mesta hneď niekoľko zaujímavostí, ktoré patria medzi najvyhľadávanejšie lokality Austrálie, takže potešia srdce každého cestovateľa. V okolí mesta sú pláže s bielym pieskom, ktoré patria medzi najlepšie v Austrálii. Okolité vinice zase upútajú milovníkov červeného vína.

Práca a životné náklady: Životné náklady v Perthe sú najnižšie spomedzi ostatných veľkomiest Austrálie, kde ubytovanie sa dá pri troche šťastia nájsť v porovnaní so Sydney i o polovicu lacnejšie. Vďaka rozvoju mesta v posledných rokoch je to už v Perthe podstatne lepšie i s prácou a zväčša platí, že kto prácu hľadá, nájde ju.

 
Fotogaléria - Pozrite si fotogalériu k "Perth" Pozrite si fotogalériu k "Perth"  Pozrite si fotogalériu k "Perth" 

lang_forum_navrat_na_top lang_noticeboard_back_to_list

Kontakt - Mapa stránok