| Štúdium a práca v Kanade | Štúdium v Dánsku | Štúdium a práca na Novom Zélande |
Studium v Australii s WSIA

Študijný pobyt
     
Prečo Austrália
     
Prečo WSIA
     
Ako na to?
     
Výber mesta
     
Víza do Austrálie
     
Životné náklady
     
Práca
     
Ubytovanie
     
Poistenie
     
Ohlasy študentov
     
Akcia: Tablet zadarmo
     
Školy
     
Časté otázky
     
Práca v Austrálii
     
Angličtina doma

Víza do Austrálie

Lety do Austrálie

Užitočné informácie

Články

Fotogalérie

Kontakt
Úvod » Študijný pobyt » ... Preposlať linku1

Mesto: Sydney

 
Základné detaily mesta Zobraziť/skryť základné informácie
Krajina Austrália 
Štát New South Wales 

Kráľovná austrálskych miest, najstaršie a najväčšie mesto je so svojimi zhruba 4mil obyvateľmi hlavným mestom štátu New South Wales (NSW). Podľa štatistík Sydney a NSW zažívalo posledné roky boom ekonomiky, dnes však mierne stagnuje.

Atmosféra: Atmosféra mesta, ako každého veľkomesta, je rýchla a trošku môže odporovať všeobecnému image „pohodovej Austrálie“. Nie nadarmo mnoho australanov či návštevníkov Austrálie, ktorí z tejto krajiny videli viac, hovorí, že „Sydney nie je Austrália“. Nabádať k tomu môže i fakt, že v centre Sydney sa človek pohľadom na štruktúru obyvateľstva cíti, akoby bol v Ázii. Pri svojej rozlohe dokáže Sydney ponúknuť naozaj všetko. Od tichých štvrtí v malebných zálivoch, cez plážové „chuťovky“ až po rušné city, takže toto mesto nemusia zatracovať ani študenti preferujúci tichšie miesta.

Školy: Nakoľko Sydney je najznámejšou austrálskou destináciou, je tu najširšia konkurencia škôl, čo tlačí ceny školného smerom nadol. V ponuke Sydney sú všetky typy škôl od tých najlepších, po tie najslabšie, taktiež rozmanitosť smerov štúdia je tu najväčšia spomedzi všetkých miest. Na druhej strane, tým že i väčšina slovenských a českých agentúr spolupracuje hlavne s touto metropolou, sa komunita slovákov a čechov značne rozširuje, čo na niektorých inštitúciách ústí až do nevhodného prostredia na štúdium cudzieho jazyka. Hlavne pri Sydney doporučujeme venovať výberu školy maximálnu pozornosť.

Voľný čas: V okolí mesta je nespočet pláží a mnoho národných parkov, tiež najvšestrannejšie možnosti využitia voľného času spomedzi všetkých austrálskych miest. Svojou polohou je mesto ideálnym na podnikanie výletov do okolia za účelom spoznávania krás Austrálie. Či sa človek vyberie na sever, západ, juh, vždy ma čo obdivovať i bez nutnosti absolvovania dlhých ciest.

Práca a životné náklady: Ako najväčšie mesto Sydney logicky ponúka najväčšie množstvo pracovných príležitostí rôznych zameraní a taktiež najvyššie životné náklady spomedzi všetkých austrálskych veľkomiest. Nakoľko však v Sydney študuje i najviac prácechtivých študentov, ktorých neustále pribúda, primát tohoto mesta z pohľadu jednoduchosti nájdenia práce nie je už taký neohroziteľný, ako v minulosti.

 
Fotogaléria - Pozrite si fotogalériu k "Sydney" Pozrite si fotogalériu k "Sydney"  Pozrite si fotogalériu k "Sydney" 

lang_forum_navrat_na_top lang_noticeboard_back_to_list

Kontakt - Mapa stránok