| Štúdium a práca v Kanade | Štúdium v Dánsku | Štúdium a práca na Novom Zélande |
Studium v Australii s WSIA

Študijný pobyt
     
Prečo Austrália
     
Prečo WSIA
     
Ako na to?
     
Výber mesta
     
Víza do Austrálie
     
Životné náklady
     
Práca
     
Ubytovanie
     
Poistenie
     
Ohlasy študentov
     
Akcia: Tablet zadarmo
     
Školy
     
Časté otázky
     
Práca v Austrálii
     
Angličtina doma

Víza do Austrálie

Lety do Austrálie

Užitočné informácie

Články

Fotogalérie

Kontakt
Úvod » Študijný pobyt » Chcem v Austrálii študovať niečo odborné » ... Preposlať linku1

Na čo si dať pozor pri odbornom štúdiu

 

Pozor na národnostné zloženie tried

Študentom z Ázijských krajín sa pri štúdiu angličtiny viacmenej nevyhneš. Sú hybnou silou Austrálskeho súkromného školstva, a teda ich je zriedkakedy na škole menej ako 50 %.

D ôležitejšie by ale pre teba malo byť, aby na tvojej škole nebol vysoký počet „Čechoslovákov“ bez toho, aby si o tom dopredu vedel. Žial v reále sa to pri nepozornom výbere školy stáva i pri školách, kde je podľa agentúr len napríklad 5 % na šincov. Neuvádzajú totiž rozdelenie národností podľa jednotlivých kurzov, ale v globále na škole. Často si však našinci na skolách vyberajú iba určitý okruh kurzov, a tak sa v nich nakoniec stretajú.

Školy často agentúry motivujú ďalšími bonusmi, ak agentúra pošle určitý počet študentov a tak sa stáva, že sa to jednoducho niekde preplní. Vo WSIA neustále sledujeme vývoj na školách i keď garantovať sa v tomto smere nič nedá. Nemôžeme dopredu zaručene vedieť, či na ten či onen termín nejaká agentúra bez rozmyslu neposle vyšší počet študentov.

Každopádne, ak o vyššom počte „Čechoslovákov“ na škole vieme (a my sa naozaj snažíme), u nás to pre tebou nebudeme tajiť.

Rôzne ceny pre rôzne národnosti

Ak si pozrieš oficiálne stránky samotných škôl, často prídeš na to, že ceny na nich sú podstatne vyššie, ako sú ti ponúkané u nás či v iných agentúrach. Môže sa stať, že tento fakt použije agentúra, ako svoju konkurenčnú výhodu – že pre ňu, a iba pre ňu, platia špeciálne ceny a teda nákupom u nich naozaj ušetríš. Realita je však taká, že školy majú rôzne ceny pre rôzne národnosti, kde pre strednú a východnú európu sú tie ceny spravidla najnižšie.

Nenechaj sa oklamať rozprávkami o imigračných agentoch

Hlavne jedna česká agentúra, ktorá ponúka svoje služby i na Slovensku, paradoxne tá, ktorá o sebe hovorí že je najväčšia, najlepšia, s najlepšími referenciami ... neustále klame svojich klientov rozprávaním o nutnosti vlastnenia licencie imigračného agenta na to, aby ti vôbec niekto mohol s vybavovaním študijného pobytu v Austrálii pomáhať, alebo len umelo vyzdvihuje kvality migračných agentov.

Migračný agent, ako už i z názvu vyplýva, je ti pri študijnom pobyte vybavovanom zo Slovenska na nič a už vôbec sa nedá povedať, že by bol podmienkou na to, aby ti agentúra mohla oficiálne s vízami pomáhať. Táto agentúra iba účelovo vytrhla informáciu z úplne iného kontextu a ambasáda ani konzulát v Prahe žial z nejakého dôvodu nekonajú inak, ako že takéto informácie na základe opýtania dementujú.

Logicky, keby táto agentúra hovorila pravdu, určite by neexistovali desiatky agentúr, ktoré oficiálne s ambasádou komunikujú. Určite by sme ani my neboli jednou z najväčších slovenských agentúr. Aby ťa mohol niekto na ambasáde zastupovať, stačí, že je na nej zaregistrovaný. Následne ťa môže plnohodnotne zastupovať a má prístup, tak ako všetci ostatní, ku všetkým aktuálnym informáciám týkajúcich sa víz.

Pozor na dostatok prostriedkov

Pri drahších školách treba rozvážne prehodnotiť, či v prípade ak už teraz nemáš dostatok prostriedkov na celé štúdium, budeš schopný na štúdium v Austrálii počas samotného pobytu zarobiť. Ako sme spomenuli pri opise týchto škôl, „domáce úlohy“ ti zaberú veľa voľného času a teda i času na prácu.

Chceš sa vyhnúť zbytočným problémom
a dostať naozaj úprimné a kvalitné rady a doporučenia?
Vyskúšaj nás a hneď nás kontaktuj!

lang_forum_navrat_na_top lang_noticeboard_back_to_list
Povedali o nás
 

Ked sa tu v Sydney rozpravam s mojimi CR-SR kamaratmi, zistujem ze lepsie som si agenturu vybrat nemohla.

Eva, 24 rokov  > Viac referencií

 
Chceš zažiť ozajstnú Austráliu?
 

Kontaktuj nás pre bližšie informácie. Radi sa s tebou podelíme o naše skúsenosti a navrhneme ti pobyt podľa TVOJICH PREDSTÁV.


GSM: 0948 349 289
E-Mail: servis@wsint.sk

 

Kontakt - Mapa stránok