| Štúdium a práca v Kanade | Štúdium v Dánsku | Štúdium a práca na Novom Zélande |
Studium v Australii s WSIA

Študijný pobyt
     
Prečo Austrália
     
Prečo WSIA
     
Ako na to?
     
Výber mesta
     
Víza do Austrálie
     
Životné náklady
     
Práca
     
Ubytovanie
     
Poistenie
     
Ohlasy študentov
     
Akcia: Tablet zadarmo
     
Školy
     
Časté otázky
     
Práca v Austrálii
     
Angličtina doma

Víza do Austrálie

Lety do Austrálie

Užitočné informácie

Články

Fotogalérie

Kontakt
Úvod » Študijný pobyt » Chcem v Austrálii študovať niečo odborné » ... Preposlať linku1

Odborné štúdium v nižších cenách

 

„Nemal som dostatok peňazí na univerzitu a jednu som už z domu mal v obore informatika. Na Austráliu som si musel požičať a tak som musel minimalizovať náklady. Vo WSIA mi doporučili štúdium manažmentu, čo mi až tak nevoňalo. Teraz si ale pochvalujem. Dobre to doplnilo moje vzdelanie a super sa to vyníma na papiery. Je naozaj dobré nechať si poradiť tými, čo tomu rozumejú“ Peter, 25 rokov

Nie si sám, kto nie je milionár. Ak aj si, odborné štúdium na školách s kladením dôrazu na nízku cenu má bezpochyby svoje výhody.

Súkromné college zápasiace o klientov nízkymi cenami je tažko úplne zovšeobecniť. Ich ceny sa pohybujú zhruba od 1700 po 2500 AUD za 6 mesiacov. Každá škola je iná a preto tu ešte viac ako inde treba voliť naozaj rozvážne. Vo všeobecnosti ale logicky platí, že štúdium na týchto školách je podstatne jednoduchšie. Certifikát či diplom, ktorý na súkromných colleges získaš, je pritom rovnaký, ako za ktorý by si zaplatil dvoj či trojnásobok na štátnych školách.

Na niektorých školách si dokážeš zariadiť rozvrh tak, aby si do školy mohol chodiť len 3 dni v týždni. Veľkou výhodou je preto fakt, že máš počas pobytu podstatne viac voľného času, alebo si ho vieš aspoň podstatne viac prispôsobovať svojim potrebám.

Viac voľného času môžeš stráviť buď úžívaním si krajiny, alebo v práci. Pri pobytoch na rok a viac nebudeš mať väčšie problémy vrátiť si peniaze investované do pobytu. Naopak, ak budeš chcieť, zarobíš si na ďalšie cestovanie, či aby si si mohol nejaké peniaze priniesť domov.

Výber oborov, ktoré môžeš študovať, je už však obmedzený. Vyberať môžeš hlavne spomedzi kurzov marketingu, manažmentu, informačných technológii, turizmu, hoteliérstva, alebo z kurzov bojových umení či fittness.

Národnostné zloženie sa odlišuje od školy ku škole a nie vždy treba brať vážne, čo agentúry na začiatku roku napíšu do svojich katalógov, ktoré následne nemôžu aktualizovať. Opäť sa nevyhneš študentom z Ázijských krajín. Skôr si treba dať pozor na to, aby neboli jedinými, ktorých tam okrem Slovákov a Čechov nájdeš.

Ponuka súkromných college.
Ako si vybrať to správne mesto.

Na čo si dať pozor.

Ak si radšej necháš pri výbere školy poradiť, čo aj doporučujeme, keďže na stránky sa nedá napísať naozaj všetko, kontaktuj nás a my ti radi a ochotne poradíme.

lang_forum_navrat_na_top lang_noticeboard_back_to_list
Najobľúbenejšie
 

Kent Institute, Sydney.

Študuj business, marketing, management či informatiku iba 3 dni v týždni čím získaš množstvo voľného času.

Obľúbená voľba študentov

 
Chceš zažiť ozajstnú Austráliu?
 

Kontaktuj nás pre bližšie informácie. Radi sa s tebou podelíme o naše skúsenosti a navrhneme ti pobyt podľa TVOJICH PREDSTÁV.


GSM: 0948 349 289
E-Mail: servis@wsint.sk

 

Kontakt - Mapa stránok