| Štúdium a práca v Kanade | Štúdium v Dánsku | Štúdium a práca na Novom Zélande |
Studium v Australii s WSIA

Študijný pobyt
     
Prečo Austrália
     
Prečo WSIA
     
Ako na to?
     
Výber mesta
     
Víza do Austrálie
     
Životné náklady
     
Práca
     
Ubytovanie
     
Poistenie
     
Ohlasy študentov
     
Akcia: Tablet zadarmo
     
Školy
     
Časté otázky
     
Práca v Austrálii
     
Angličtina doma

Víza do Austrálie

Lety do Austrálie

Užitočné informácie

Články

Fotogalérie

Kontakt
Úvod » Študijný pobyt » Chcem v Austrálii študovať niečo odborné » ... Preposlať linku1

Odborné štúdium najvyššej kvality

 

„Študoval som grafický design v Austrálii a musím povedať, že keď sa raz naše školy vôbec dostanú na takú úroveň, ako sú tie v Austrálii, bude to paráda. Najmodernejšie počítače a trendy, učitelia s bohatou praxou, projekty ktoré človeka naozaj pohltia. Jednoducho fantázia.“ Janči, 28 rokov

Študovať na kvalitnej škole v Austrálii je naozaj radosť. Využívaš kvalitné, najmodernejšie pomôčky. Vedú ťa nie teoretici, ale ľudia s reálnymi pracovnými skúsenosťami, od ktorých sa často naučíš viac ako z kníh.

Vyučuje sa podľa najmodernejších trendov, bez zastaralých skrípt z čias socializmu. V triede sa skamarátiš s mnohými ďalšími schopnými ľudmi, ktorí majú zväčša dobré zázemie a skvelú budúcnosť a je dosť pravdepodobné, že tieto kontakty využiješ v budúcnosti ... Čo viac si môžeš priať?

Účet za kvalitné štúdium samozrejme nebude najnižší. Za kvalitu sa i v Austrálii, tak ako všade inde platí. Ceny sú veľmi individuálne a záleží veľmi na tom, aký obor ťa zaujíma, ake dobré má škola meno, v ktorom štáte sa nachádza. Za ročné štúdium na TAFE inštitútoch však zväčša nezaplatíš menej ako 9.000 AUD. Na Univerzite treba rátať so zhruba minimálne 15.000 AUD / rok. Výsledný efekt, ak budeš voliť rozvážne, však určite bude stáť za to.

Preduniverzitné štúdium

Pokiaľ nemáš ešte záujem ponoriť sa do niekoľko-ročného štúdia na univerzite, vhodnou alterantívou pre teba určite budú štátne TAFE inštitúty. Prirovnať sa dajú podobne ako súkromné college k slovenskej nadstavbe, avšak TAFE sú v porovnaní s rôznymi druhmi colleges zárukou kvality a študujú na nich hlavne Austrálski študenti.

V závislosti na obore, ktorý ťa zaujíma, môžeš TAFE inštitút nahradiť i dôkladne vybranou súkromnou college. Hlavne pri oboroch ako grafický design, interiérový design, štúdium filmu či zvuku sú tieto obľúbenou náhradou TAFE.

Univerzitné štúdium

Tento typ štúdia si vyber, ak na seba kladieš vysoké nároky a vieš, čo v živote chceš dosiahnuť a hlavne čo preto dokážeš obetovať. Samotné štúdium na dobrej univerzite je naozaj náročné a vyžaduje si veľa času nielen stráveného v škole, ale hlavne aj za knihami či počítačom doma vo voľnom čase. Napíšeš množstvo esejí, takže je nevyhnutnosťou mať naozaj veľmi pokročilú angličtinu.

I medzi univerzitami si treba dobre vyberať. Niektoré univerzity majú množstvo pobočiek, kde niektoré sú zamerané výlučne na výuku medzinárodných študentov. V takých sa viacmenej nestretneš s austrálskymi študentami a skončíš medzi množstvom Číňanov či Indov.

Pri tomto type škôl doporučujeme určite výber prekonzultovať s nami. Neváhaj preto a kontaktuj nás.

lang_forum_navrat_na_top lang_noticeboard_back_to_list
Chceš zažiť ozajstnú Austráliu?
 

Kontaktuj nás pre bližšie informácie. Radi sa s tebou podelíme o naše skúsenosti a navrhneme ti pobyt podľa TVOJICH PREDSTÁV.


GSM: 0948 349 289
E-Mail: servis@wsint.sk

 
Povedali o nás
 

Obrovskou výhodou je že všechno je možné s WSIA vyřídit po internetu.

Jan, 33rokov > Viac referencií

 

Kontakt - Mapa stránok