| Štúdium a práca v Kanade | Štúdium v Dánsku | Štúdium a práca na Novom Zélande |
Studium v Australii s WSIA

Študijný pobyt
     
Prečo Austrália
     
Prečo WSIA
     
Ako na to?
     
Výber mesta
     
Víza do Austrálie
     
Životné náklady
     
Práca
     
Ubytovanie
     
Poistenie
     
Ohlasy študentov
     
Akcia: Tablet zadarmo
     
Školy
     
Časté otázky
     
Práca v Austrálii
     
Angličtina doma

Víza do Austrálie

Lety do Austrálie

Užitočné informácie

Články

Fotogalérie

Kontakt
Úvod » ... Preposlať linku1

Práca v Austrálii

 

 práca v Austrálii

Austrália je obľúbenou destináciou pre študentov z časti práve preto, že je v nej možnosť legálne popri štúdiu pracovať. Ešte pred nedávnom by sme napísali, že nakoľko viaceré časti Austrálie zažívajú veľký rozmach po všetkých smeroch, väčšina miest ponúka viac ako dostatok pracovných príležitostí a umožnuje študentom pokryť si náklady na svoj pobyt či zarobiť si na obľúbené cestovanie po Austrálii, Ázii či celom svete. Keďže však aj Austráliu zasiahla globálna kríza, nie je to už tak úplne pravda.

Neustále sa snažíme aktualizovať svoje informácie v tomto smere kontaktom s našimi klientami či partnermi priamo v Austrálii a dostávame späť často diametrálne odlišné odpovede. Ak by sme sa to pokúsili zovšeobecniť, zhrnúť by sa to dalo asi takto:

"Práce je určite menej, ako jej bývalo avšak tí šikovnejší, resp. tí čo naozaj pracovať chcú a nezvdajú sa po počiatočných neúspechoch, si prácu nájdu. Na dlhšie hľadanie práce by sa mali pripraviť najmä ľudia so slabou angličtinou."

Čo sa práce týka, najlepšie je napr. do Perthu alebo do Sydney prísť povedzme v októbri či novembri, kedy je už leto a teda i sezóna. Hotely a reštaurácie naberajú nových zamestnancov, pripravujú sa na vianoce, kedy je "busy obdobie".  Neznamená to však, že práca je iba v týchto mestách. Brisbane, Cairns a  Melbourne dnes ponúkajú minimálne rovnaké podmienky na prácu, ako Sydney, Perth... Dôvodom je rozvoj turizmu a ekonomiky týchto miest ako takej. Taktiež počet študentov je tu nižší a teda i konkurencia menšia. Pre výber mesta doporučujeme prečítať si o mestách viac.

Každý by mal rátať s finančnou rezervou, aby vydržal bez práce min. 4 - 8 týždňov, ak prácu plánuje od začiatku naozaj aktívne hľadať. Ľudia so slabšou angličtinou i vyššou rezervou.

Pracovné povolenie dostaneš priamo so svojim vízom a definujú ho 3 hlavné podmienky:

  • pracovať môžeš začať až po svojom nástupe na kurz
  • počas štúdia môžeš legálne pracovať maximálne 40 hodín za dva týždne
  • počas prázdnin môžeš pracovať neobmedzenne

Ďalšie linky týkajúce sa práce:

lang_forum_navrat_na_top lang_noticeboard_back_to_list
Chceš zažiť ozajstnú Austráliu?
 

Kontaktuj nás pre bližšie informácie. Radi sa s tebou podelíme o naše skúsenosti a navrhneme ti pobyt podľa TVOJICH PREDSTÁV.


GSM: 0948 349 289
E-Mail: servis@wsint.sk

 
Povedali o nás
 

WSIA = okamžité fundované odpovede na všetky možné otázky, informácie ktoré sa zhodujú so skutočnosťou ...

Rudo, 31rokov > Viac referencií

 
 

Poistenie do Austrálie

 

Kontakt - Mapa stránok