| Štúdium a práca v Kanade | Štúdium v Dánsku | Štúdium a práca na Novom Zélande |
Studium v Australii s WSIA

Študijný pobyt

Víza do Austrálie

Lety do Austrálie

Užitočné informácie

Články

Fotogalérie

Kontakt
Úvod » Články » ... Preposlať linku1

Oplatí sa ísť študovať do Austrálie?

Veľa krát sa mnohí z Vás pýtajú / keď sa rozhodujú či si zvoliť Austráliu ako destináciu pre svoje daľšie štúdium /, aký je priemerný plat študenta v Austrálii, či je možné zarobiť si na životné náklady, poprípade na štúdium….

Z tohto dôvodu som sa rozhodla napísať tento krátky článok, v ktorom sa Vám pokúsim ukázať ako finančne je na tom študent v Austrálii, ktorý samozrejme má záujem popri štúdiu pracovať.

Študijný pobyt v Austrálii je v prvom rade investíciou do školného / teda investíciou do svojho budúceho vzdelania /, ktoré musíte zaplatiť, aby ste mali možnosť získať študentské víza. Okrem toho, že môžete v AU študovať čo sa Vám páči ,získavate hneď  so študentskými vízami aj  prac. povolenie a to na 40 hodín /dvojtýždenne počas štúdia a neobmedzene počas školských prázdnin. Práve kvôli získaniu prac. povolenia sa pobyt v Austrálii stáva veľmi výhodným, pretože počas štúdia si môžete zarobiť nejaké prostriedky, ktoré nie sú zanedbateľné.

Predpokladajme, že študent študuje na súkromnej college / cena priemer -2500 AUD/6 mesiacov / na dva semestre / teda 1 rok /. Vo väčšine prípadov sa na takýchto školách študuje ročne 40 týždňov, zhruba 12 týždňov má študent prázdniny, niekedy je to aj 16 týždňov. Priemerný zárobok je okolo 15 AUD na hodinu / vrátane dane /.

Táto kalkulácia počíta s tým, že študent si nájde prácu do 6 týždňov, i keď väčšine študentov sa podarí nájsť prácu i oveľa skôr.

 

Príjmy

rok

Výdaje

  cca.
škola34t *20h*15$10 200 $ubytovanie 180$
prázdniny12t *40h*15$  7 200 $strava  40$
spolu 17 400 $doprava  40 $
   Celkom týž. 260 $
po dani    17 400$ Celkom ročne  13520$

Z každého príjmu musí študent zaplatiť daň, tá závisí od dĺžky jeho pobytu. Pri ročnom pobyte má študent nižšie daňové zaťaženie je to cca. 19 % / avšak väčšina študentov žiada o vrátenie dane, pretože do 18 000 AUD sa neplatí daň !!! / a pri pobyte na menej ako 6 mesiacov je to zhruba raz toľko. Takže určite odporúčame ísť skôr na dlhší pobyt

Pozri si daňový systém v Austrálii

Po odpočítaní živ. nákladov, čistý príjem za rok môže zhruba 3 880 aud , čo je myslím v celku veľmi prijateľné. Samozrejme mzda a náklady sa dosť líšia aj od náročnosti študenta a tiež aj od šťastia. Máme študentov, ktorí majú napr. aj vyššiu mzdu.

Z tohto sami teda už môžete usúdiť, že kto chce v Austrálii popri štúdiu aj pracovať, bude si môcť niečo privyrobiť, teda bude si môcť v našom prípade zaplatiť daľší semester na college, poprípade cestovať po svojom štúdiu či už v Austrálii alebo v okolitých krajinách.

Čo je ale oveľa dôležitejšie, ak sa niekto z Vás pohráva s myšlienkou na štúdium univerzity, treba zvážiť všetky za a proti. Určite však odporúčame mať zo Slovenska viac financií minimálne na prvý rok štúdia, aby sa vyhli stresom!. Semester na univerzite sa pohybuje zhruba od 7000 AUD/ 6 mesiacov, záleží od konkrétneho zamerania

Ako sami teda môžete vidieť, oplatí sa naozaj uvažovať nad štúdiom v Austrálii, pretože nielen že to je krajina, ktorá ponúka široké možnosti študia, ale ponúka tiež široké možnosti využitia voľného času, s tým, že študent môže byť nezávislý.

Verím, že tým, ktorí o štúdiu zatiať len premýšlate, prípadne porovnávate iné krajiny, som aspoň trochu pomohla pri rozhodovaní, kam sa vydať za vzdelaním a dobrodružstvom.

Ak máte k tejto téme alebo k čomukoľvek nejaké otázky, neváhajte sa na nás obrátit. Radi Vám na Vaše dotazy odpovieme. Píšte na adresu : bratislava@wsia.com.au

Autor: Ada
Príbuzné články:

Ako si vybaviť víza do Austrálie vo Veľkej Britanií

Ako si hľadať prácu
Diskusia k tomuto článku (Počet príspevkov: 1 )

24. 11. 2013 Neregistrovaný - zoli - oplati sa ist studivat do australie

Zobraziť všetky príspevky
Pridať nový príspevok Pridať nový príspevok

lang_forum_navrat_na_top lang_noticeboard_back_to_list
Najpopulárnejšie články

Oplatí sa ísť študovať do Austrálie?
21. 5. 2013, Téma: Štúdium a pobyt samotný

Batožina do lietadla
13. 9. 2013, Téma: Užitočné informácie pred odchodom

Vymeň sychravú zimu za slnečné leto.
13. 9. 2013, Téma: Štúdium a pobyt samotný

Hľadáte v Austrálii vlakové alebo autobusové spojenie?
13. 9. 2013, Téma: Užitočné informácie po príchode

Všetky články

Kontakt - Mapa stránok