| Štúdium a práca v Kanade | Štúdium v Dánsku | Štúdium a práca na Novom Zélande |
Studium v Australii s WSIA

Študijný pobyt

Víza do Austrálie

Lety do Austrálie

Užitočné informácie

Články

Fotogalérie

Kontakt
Úvod » Články » ... Preposlať linku1

Zápisky z Austrálie

Tak po týždni na opačnej strane sveta ako ste vy Vám napíšem par teplých slov (keďže som počul, že sa Vám ochladnieva). Cesta bola síce nekonečna ba priam až 25 hodinová, ale do pohody. Zobrazenie scény, utorok ráno, letisko. Všetko super bolo. Jak som sa jemne bál, že bude aj prehliadka dutín ako to býva v amerických filmoch, ale žiaľ nič také nebolo L Pohodička, ľudia milí boli asi im končila zmena šak pohode aj ja by som bol milý. Autobusik, ktorý ma mal zobrať bola nakoniec luxusná limuzína so šoférom. Mal som tam vodu a cukríky. Cestou sme stretli dve bently (značka aut), vodič hovorí, že obe sú jeho, ale že v nich nosí len VIP. Som sa zamyslel, že keby vedel koho ma v aute tak sedím tam aj ja. Ale šak pohoda nech si nemysli, že som na veľa. Trošku sme sa porozprávali so šoférom a sľúbil mi, že bude už len teplo tak klamal, ale o tom neskôr.


Došiel som na ubytovanie, nič moc, ale bola tam posteľ a čo ti treba viac? Mame byt dvaja na izbe no chalan, ktorý tu bol to hneď po prvej noci vzdal. Nemal na to bývať s takou kapacitou tak odišiel. Od vtedy som sám na izbe, aj keď tu máme byť dvaja. Asi budím strašný rešpekt a ľudia sa ma boja alebo šak dačo iné no.

Kto by nevedel, došli sme tu dvaja, takže mam tu kamku. Dvoch tak ľahko neukradnú a to je fajn. Tak sme šli k opere urobiť nove fotečky na fejsbucik- tu by som sa zastavil a poďakoval Vám za lajčíky J Tak sme videli taký ten základ zo Sydney, operu takuuu veľkú a ten most čo z neho pôjdu ohňostroje kade tade keď budeme oslavovať začiatok nového roku. Čo je pre mňa mega veľké zistenie je, že Sydney ma toľko kopcov asi ako San Francisco. A človek si povie fajnee kopec zvládnem aspoň nefúka ako v Košiciach. No prd makový tak isto tu fúka. Takže ideš do kopca ako z hlavnej na kvp, vietor ti fúka do očoch šak sranda haha aspoň je to južný vietor a v tom to príde. Južný vietor je zlý vietor. Tu keď fúka fajný vietor tak je ten zo severu (prečo? Šak lebo som na druhej pologuliii). Takže poobzerali sme základne body mesta fajne.

Potraviny nevieš čo kde a ako, tak ako správny turista dôjdeš do najdrahších potravín a si vravíš a šak som v Sydney ceny asi normálne. Druhy deň si búchaš hlavu o stenu, že čo som to spravil keďže si našiel oveľa lacnejší obchod. Potom fajne nakupuješ a až piaty deň si začneš opäť búchať hlavu o stenu, že fajne našiel som ešte lacnejší obchod. Rodina nebojte sa alkoholik sa zo mňa nestane alkohol si tu môže dovoliť len smotánka s Judynyovou. 60 dolačkov za fľašku šak prečo ne. Len tak pre fajčiarov 25 dolačikov za cigaretky (toto by mali dávať na krabičky a nie, že ti odpadnú prsty keď budeš fajčiť).

Takže fajne po prvých pohľadoch sme spoznali fajných ľudí. Boli sme v meste na diskotéke a majú tu dve veci. Jednu dobrú vec viac menej najlepšiu a jednu zlu vec viac menej najhoršiu. Dobra vnútri sa nefajči, takže nedôjdeš domov ako keby si pálil seno na poli. Ta horšia vec, trsaš trsaš pohodka hudba, svetla, od ktorých dostaneš každú chvíľu epilepticky záchvat všetko super a zrazu buuum konec. Svetla sa zasvietia, zoberieš radšej okuliare, lebo toľko lúmenov (jednotka svietivosti) si ešte nemal v očiach. Hudba nič prestalo všetko si hovoríš co to jeeest. Elektrika ide (keby nešla, šak opravím), ale nie to nebude toto. Zrazu ľudia zväčša tvoriaci ich telo z hlavohrudi a bruška ta vyhadzujú lebo už je 1.30AM (ráno) a treba ísť spať. Takže fajnotka, nemáš problém, lebo nemáš penaze na drinky, tak ti to aj vyhovuje, šak sa načančaš inde. Tu by som tiež použil vyraz prd makový lebo ako vieš zatváračka všade.

Keď sme pri tých zatváračkach. Prídeš do obchodu. Takého veľkého, že fakt väčšie som nevidel a tak zleee spravene, že architekt mal asi nejakú chorobu z ázijského jedla (ktoré je všade), že ani nemyslel veľmi. Vojdeš do obchodu si na prízemí, prídeš k zábradliu pod tebou 3 ďalšie poschodia. Ideš 300 metrov ďalej, nič nad tebou ani pod tebou, si na prízemí fakt len na prízemí. Prejdeš ďalších 300 metrov ocitneš sa na 5 poschodí hovoríš si fajne, šak pohodka. Si novy ideš okukať ceny šak mame na to Slováci, prídeš pozeráš všetko zatvorene, pretože tu sa nepracuje na 2 smeny ale asi len na jednu a to od xy času do 18tej večera. Tak si povieš fajne, šak ušetrím nekúpim novu peňaženku Luja Vitona do pohody. Našťastie potraviny otvorene, ale už poučený ne najdrahší obchod (ale ani najlacnejší takže sa neraduješ až tak).


Prvé dni si tu, nemáš na intraku rúru, tak chodíš aspoň na obedovečere, keďže vstávaš na obed lebo si sa otočil slnku do tvare a ono sa ti chce pomstiť. A šak ušetríš aspoň, aj keď ideš na burger za 15 dolačov šak pohoda.

Tiež si povieš bratuuu na slovensku končí leto musí byt leto aj tu už. Prídeš na plaz šak to treba, ako mrzneš hej, lebo šak južný vietor je krutyyyyy a si povieš keď je také zimne ovzdušie, tak reku voda nemôže byt studena lebo nevidíš ľad nikde. Das tam nohy a povieš si, že: “Svina ľad, je skrytý vo vode L”. Ale šak pohodka, mas mokré, studené nohy čo môže byť ešte zlé? Už len ten piesok čo sa ti nalepí medzi prsty, ale si na pláži no. Druhý deň bolo na pláži lepšie, vieš vonku 27 stupňov, opálený si už dávno lebo podľa niektorých ľudí nemaš pigment a smejú sa ti za to, ale šak vieš, že majú pravdu tak sa smeješ s nimi. Voda je rovnako krutá, nedajte sa zmiasť hej, ona vyzerá tekuto, ale keď sa lepšie pozrieš tak je taka olejnatá ako jegrmajster pri minus osemnásť. Slnko svieti krasota zrazu buum mráčik dôjde pozrieš hore aaa malý mráčik ten zmizne hneď. Pozrieš o 20 minút hore ten mráčik sa rozrastá nevieš čo máš robiť. Dáš na seba mikinu, už je lepšie. A nie preto že ti je super teplo ale pozeráš na tých ľudí čo majú na sebe len plavky, tak si povieš haaa mohlo byť horšie teda.

Okej tým si prejdeš si úplne nový, neskazený mestom ta parádne. Prídeš do školy, najprv ťa vystresuje nejaký španiel, že je tam sami japonec si povieš ta fajne, šak aspoň budú vedieť kde je najlepšie suši v meste a naučia ťa nejaké kyberkungfu pohyby. Prídem si do školičky, všetko nové. Pár ľudí tam už sedí, všetci hovoria po nemecky, tak sa pozrieš do mobilu či nie si v mnichove na október feste. A si povieš a šak 7 ľudí po nemecky, to sa dá. Tak si sediš tak v kruhu(ako na sedení neuspešných alkoholikov) ľudia prichádzajú prichádzajú. Už je Vás tam 40 a oni stále po nemecky, pozrieš ešte raz do mobile či gps nerobí problémy a ne nerobi si v Sydney. Potom zistiš, že to nie je nemčina. To je švajčiarska nemčina, lebo všade okolo teba je Švajčiar. Žiadna u nich nie je vojna, nemajú mladý čo robiť tak idú do Sydney trošku zvrúša zažiť. Napíšes test prídeš na druhý deň do školy si vravís fajne, prišiel som kvôli angličtine ale šak ani s nemčinou sa nestratíš. Ale nie sme 9ti v triede. 4 švajčiari, 4 brazílčania a ty slovák. Potešíš sa, že sa naučiš nie len tu nemčinu (o ktorej snívaš od začiatku života alebo od kedy si zistil, že slovenčina nie je medzinárodný jazyk), ale aj sambu lebo máš pohyby ako polomŕtvy lev na parkete.

A teraz vážne. Je tu strašne super. Ľudia na teba nepozerajú tak škaredo ako na slovensku, väčšinou majú úsmev na tváry aj keď sa ponáhľajú. Pláže ooo to musíš dôjst, opera a harbor bridge spojenie peckové. Jedlo je fajne. Spolužiakov mam takých, že lepšich som nemohol mať. Angličtinu ťa učia peckoví ľudia. Moje nové slovensko/české/francuzské/nemecké kamky a kamkovia, ale aj kamka staronová, všetko super duper. Proste toto je to čo treba zažiť. Je to tu nádherne a to som nevidel ešte takmer nič načo sa chystám. Možete mi veriť, že mi CHÝBATE. Ale len 8 časových pásem v lete a 10 v zime to nie je také zle.

Každý deň tu objaviš niečo nové, takže áno keby sa ma niekto spýtal či to spravím ešte raz, len tak odísť, prežiť všetky tie rozlúčky a slzy a hlavne nekonečný let tak odpovedám ou yes babyyyy.

PS: Ak som niekoho urazil(národnosť, rasu, človeka osobne), mojou správou tak sa ospravedlňujem to som nechcel. Ale asi by si sa mal zmeniť nie? A ak ste našli nejaké gramatické chyby tak tie som tam nechal naschvál, aby som videl, či čítaš s porozumením ty lumen (nadávka používaná učiteľom TUKE, ak nechce povedať ostrejšie slovo).

Ďalšie príbehy priamo na blogu: https://kangarooado.wordpress.com/

Autor: Rado

lang_forum_navrat_na_top lang_noticeboard_back_to_list
Najpopulárnejšie články

Oplatí sa ísť študovať do Austrálie?
21. 5. 2013, Téma: Štúdium a pobyt samotný

Batožina do lietadla
13. 9. 2013, Téma: Užitočné informácie pred odchodom

Vymeň sychravú zimu za slnečné leto.
13. 9. 2013, Téma: Štúdium a pobyt samotný

Hľadáte v Austrálii vlakové alebo autobusové spojenie?
13. 9. 2013, Téma: Užitočné informácie po príchode

Všetky články

Kontakt - Mapa stránok