| Štúdium a práca v Kanade | Štúdium v Dánsku | Štúdium a práca na Novom Zélande |
Studium v Australii s WSIA

Študijný pobyt
     
Prečo Austrália
     
Prečo WSIA
     
Ako na to?
     
Výber mesta
     
Víza do Austrálie
     
Životné náklady
     
Práca
     
Ubytovanie
     
Poistenie
     
Ohlasy študentov
     
Akcia: Tablet zadarmo
     
Školy
     
Časté otázky
     
Práca v Austrálii
     
Angličtina doma

Víza do Austrálie

Lety do Austrálie

Užitočné informácie

Články

Fotogalérie

Kontakt
Úvod » Študijný pobyt » Študium angličtiny v Austrálii » ... Preposlať linku1

Chcem sa naučit angličtinu a vrátiť sa hneď na Slovensko

 

„Či odporúčam Austráliu? Môj plán bol po 3 mesačnom kurze angličtiny vrátiť sa domov. Zostala som bezmála 3 roky. 3 fantastické, hektické roky v škole, práci a na cestách po Austrálii a okolitých krajiných“ Katarína, 25 rokov.

Pomôžeme ti nastaviť správnu dĺžku pobytu

Aby si neplýtval(a) prostriedkami a časom, je veľmi dôležité úplne na začiatku zistiť, aká je reálna úroveň tvojej angličtiny. Zo skúseností vieme, že študenti svojú jazykovú vybavenosť zväčša podceňujú. Preto ti odporúčame jednoducho urobiť si test. Možno budeš prekvapený(á), koľko toho už vieš. Tu nájdeš jeden takýto test angličtiny .

Podľa toho si vieš zvoliť optimálnu dĺžku štúdia. Pomôže ti to nenaplánovať si príliš krátky kurz. Ani príliš dlhý, v ktorom by si sa už na konci nudil a ďalej sa nezdokonaloval(a).

Tak či onak, krátke pobyty v Austrálii treba dobre zvážiť. Bude to znieť divne. Často na nás i klienti v kancelárii prekvapene pozerajú a pýtajú sa sami seba či sme normálni. Pri kurzoch okolo 3 mesiacov sú pobyty v Austrálii vďaka drahej letenke menej výhodné ako v ostatných krajinách a preto ak je tvoja finančná situácia nie práve najlepšia, je možno rozumnejšie rozhliadať sa po iných alterantívach. Anglicko sa síce vďaka sychravému počasiu a ľudí bez úsmevu nikdy nemôže Austrálii vyrovnať, je však kvôli lacnejšej ceste pri krátkych kurzoch cenovo výhodnejšie. A máš pravdu – „Nie, Anglicko neponúkame“. :-)

Vyššie dane pri krátkych pobytoch

Ďalšou nevýhodou sú vyššie dane, ktoré musíš ako študent z peňazí zarobených Austrálii odvádzat, ak je tvoj kurz kratší ako 25 týždňov.

Predlžovanie pobytov

Jedným z hlavných argumentov, ktoré však treba tiež brať do úvahy, je fakt, že študentom sa z Austrálie jednoducho domov nechce ísť. Niektoré štatistiky hovoria o tom, že 70 % študentov si pobyty v Austrálii predlžuje. Preto ak máš o Austráliu záujem, doporučujeme ti myslieť trošku dopredu. Ak máš možnosti, zvažuj hneď dlhšie vízum. Ak Austrália nebude tým, čo si očakával, vždy môžeš predčasne odísť naspäť domov. Ak ale budeš chcieť víza v Austrálii predlžovať, znovu musíš absolvovať procedúru podobnú žiadosti o víza doma, čo so sebou mimo iné samozrejme prináša ďalšie náklady.

Ak ťa však vyššie uvedené argumenty neodradili (nám naozaj záleží na tom, aby si bol naozaj spokojný(á)), tak neváhaj a pokračuj ďalej.

lang_forum_navrat_na_top lang_noticeboard_back_to_list
Doporučujeme - SELC
 

Sydney English Language Centre.

Jedna z najlepších škôl v Austrálii zameraných na angličtinu.

 
Chceš zažiť ozajstnú Austráliu?
 

Kontaktuj nás pre bližšie informácie. Radi sa s tebou podelíme o naše skúsenosti a navrhneme ti pobyt podľa TVOJICH PREDSTÁV.


GSM: 0948 349 289
E-Mail: servis@wsint.sk

 

Kontakt - Mapa stránok