Your browser does not support JavaScript!
bezplatná KONZULTÁCIA

Štúdium na strednej škole v Kanade


Nečakajte a vydajte sa za veľkú mláku už počas strednej školy. Kanadský vzdelávací systém patrí k tým najlepším na svete a svoje dvere otvára aj medzinárodným študentom už počas strednej školy. 

Štúdium v Kanade je jedinečnou príležitosťou zažiť nový spôsob výučby, vzdelávať sa na moderných školách v multikultúrnom prostredí, zlepšiť si jazykové znalosti a získať skúsenosti z veľkého sveta už v mladom veku. 

Kanadské stredné školy sa môžu pochváliť modernými učebňami a špecializovanými laboratóriami. Systém výučby je zameraný na rozvíjanie praktických zručností žiakov. Kredity z kanadských škôl sú navyše uznávané aj domácimi strednými školami.

Využite naše dlhoročné skúsenosti s kanadským vzdelávacím systémom a uľahčite svoj štart v Kanade. U nás neplatíte žiadne agentúrne poplatkyPoradíme s výberom mesta

Najdôležitejším prvým krokom je výber mesta na štúdium. Medzi jednotlivými strednými školami nie sú priepastné rozdiely, a preto je jedným z najdôležitejších faktorov pri výbere práve mesto. 

Povedzte nám, čo vás baví a my vám nájdeme to správne miesto v Kanade. Pri výbere spolupracujeme priamo s kanadskými inštitúciami, ktoré dávajú svoje odporúčania pre každého študenta. 

Spojte sa s nami ešte dnes, aby ste si zabezpečili svoju budúcnosť na kanadskej strednej škole. Tie najlepšie školy totiž robia nábory aj rok dopredu. S nami budete pripravení. 

Vybavíme víza do Kanady

Pri krátkodobých pobytoch do 6 mesiacov je možné využiť bezvízový styk a nie je potrebné vybavovať víza (len eTA povolenie pri leteckej doprave). Ak teda študent ide na strednú školu len ja 1 semester, nepotrebuje víza. Ak však chce v Kanade absolvovať celý školský rok, t.j. 2 semestre, potrebuje študentské víza

S našimi skúsenosťami to bude hračka. Celú žiadosť si spolu prejdeme a dáme dohromady potrebné doklady. 

Štúdium

Ako to celé funguje

V Kanade neexistuje federálny orgán pre vzdelávanie, a preto každá provincia a teritórium spravuje svoju časť, a teda aj svoje školy. 

Študent si v prvom rade vyberie provinciu a spolu s kanadskou stranou potom vyberieme školu, ktorá mu bude najviac vyhovovať.  Študent si zvolí dĺžku štúdia (aspoň 1 semester). Následne sa s potrebnými dokladmi prihlási na štúdium.

Školský systém má 12 tried, pričom medzinárodní štúdenti sú zaradení do ročníkov 10, 11 alebo 12, v závislosti od úrovne angličtiny, dátumu narodenia a akademických výsledkov. Školský rok má 2 semestre.

Každý študent absolvuje celkovo 8 predmetov. Medzi povinné predmety patrí matematika, biológia, cudzí jazyk, fyzika, chémia a umelecké predmety. V rámci voliteľných predmetov má na výber z práva, programovania, webizajnu, histórie, herectva, ekonómie, masmediálnych či medzinárodných štúdií a iných. 

Kanadský stredoškolský systém je trošku zložitejší a pri výbere školy je potrebné komunikovať aj s kanadskou stranou. Nechajte to na nás. My vám so všetkým pomôžeme, a to bez agentúrnych poplatkov

Ubytovanie pre študentov

Študenti, ktorí sú mladší ako 18 rokov musia mať zabezpečené ubytovanie v hostiteľských rodinách alebo na študentských internátoch.

Najmä pobyt v kanadských rodinách je veľmi cennou skúsenosťou mnohých našich študentov. Majú možnosť nielen spoznať nových, zaujímavých ľudí, ale vyskúšať si život skutočného Kanaďana. S vybavovaním ubytovania vám, samozrejme, pomôžeme. 

Naskoč na vlnu s nami

Využite možnosť bezplatnej konzultácie, alebo sa príďte osobne
porozprávať na jednu z našich pobočiek