Your browser does not support JavaScript!
bezplatná KONZULTÁCIA

Študentské víza do Kanady


Ak plánujete rozbehnúť svoje štúdium v Kanade, nezabudnite na víza. Pri krátkodom štúdiu si vystačíte aj s bezvízovým stykom, ak však chcete v krajine zostať študovať dlhšie, budete potrebovať študentské víza.

Ich veľkou výhodou je, že k nim máte aj pracovné povolenie. Sú skvelou alternatívou k programu Working Holiday, ale aj výborným prvým krokom k trvalému vysťahovaniu do Kanady.

My sa vám o všetko s radosťou postaráme. Máme dlhoročné skúsenosti so študijnými pobytmi v Kanade a vieme o vízach (takmer) všetko. Neváhajte nás vyskúšať. Naša pomoc je pre vás zadarmo.Štúdium

Absolútna spokojnosť so službami WSI. Baby veľmi ochotné, nápomocné, dobre informované. Na každú otázku som dostala uspokojivú odpoveď. Vrelo odporúčam všetkým kamarátom a známym. Lenka

Ako sa o víza žiada

O víza sa žiada online, takže všetky doklady je potrebné mať v elektronickej podobe. My sa vám o všetko radi postaráme, pripravíme potrebné doklady aj pošleme žiadosť. Spolu si potom počkáme na výsledok. 

Študentské víza sú platné počas celej doby štúdia a extra 90 dní prázdnin po oficiálnom ukončení školy.

Pracovné povolenie

Počas odborného štúdia (nie štúdia angličtiny či francúžštiny) na akreditovanej škole získa študent aj pracovné povolenie na 20 hodín týždenne počas štúdia a neobmedzene počas prázdnin. Povolenie platí od prvého dňa v škole. Vďaka tomu si môžete v Kanade aj pekne privyrobiť. Prečítajte si viac o práci v Kanade.

 

Štúdium

Podklady k žiadosti o víza

K žiadosti o víza je potrebné mať:

  • doklad o prijatí na školu, ktorá má potrebnú akreditáciu (ten vám dodáme my),
  • platný cestovný pas,
  • doklad o finančnom krytí.

Úrady vás môžu vyzvať na doloženie ďalších dokladov, informácií či absolvovanie pohovoru. Pri podávaní žiadosti je potrebné mať pripravených 150CAD. Tento poplatok sa platí priamo kanadským úradom. Naša agentúra žiadne poplatky neúčtuje.

Kanade tiež nestačí biometria slovenského pasu. Od júla 2018 sú žiadatelia o študentské víza vyzývaní na zber biometrických údajov za poplatok 85 CAD. Zber je vykonávaný podľa aktuálneho bydliska uchádzača. V prípade adresy v SR je to vo Viedni.

Ako to celé prebieha

Počas celého procesu budeme úzko spolupracovať. Začneme s výberom školy, pri ktorom vám poradíme s ohľadom na vaše individuálne potreby a preferencie.

Vyriešime prijatie na školu, vybavíme potrebné dokumenty a odošleme vašu žiadosť o víza. Vyhodnotenie žiadosti môže trvať až 6 týždňov

Keď vaše víza schvália, dostanete Letter of Introduction. Okrem toho vám bude vydané povolenie eTA (Electronic Travel Authorization) na vstup do Kanady. Samotné študijné povolenie (study permit) vám bude vydané až pri vstupe do krajiny.

Schválenou žiadosťou však naša práca nekončí. Pripravíme vás aj na cestu do Kanady, najmä na prípadné nepríjemné otázky imigračných úradníkov a pomôžeme so všetkými dokladmi potrebnými na vstup do krajiny. S nami to hravo zvládnete.

Finančné krytie

Pri žiadosti o víza je potrebné preukázať dostatočné finančné krytie na zabezpečenie seba a rodiny, ktorá vás bude počas štúdia v Kanade sprevádzať.

Suma finančného krytia pre jedného študenta zahřňa:
školné + 833 CAD/mes. alebo 10 000 CAD/rok + spiatočná letenka

Ak vás počas štúdia sprevádza aj rodinný príslušník táto suma sa zvyšuje. V provincii Quebec sú mesačné životné náklady 917 CAD. 

Požiadavka finančného krytia môže pôsobiť spočiatku odstrašujúco, no prostriedky može poskytnúť aj rodina. Riešili sme už rôzne prípady, takže ak by mal niekto špeciálnu situáciu, odporúčame to s nami prekonzultovať. Veľakrát sme našli riešenie, aj keď si klient myslel, že to je stratené. Spolu to zvládneme.

Zárobky počas štúdia

Populárnou voľbou štúdia sú tzv. co-op programy. Co-op program znamená, že 50% Tvojho štúdia pozostáva z platenej pracovnej praxe v obore (dĺžka závisí od konkrétneho študijného programu). Prax vykonávaš až po skončení akademickej časti programu, čiže následne vieš hneď svoje teoretické znalosti pretaviť do praxe.

Počas akademickej časti programu možeš pracovať 20 hodín/týždeň. V druhej tzv. co-op časti možeš pracovať na plný úväzok, t.j. maximálne 40 hodín/týždeň. Vieš si tak pekne zarobiť. Prehľadnejšie to uvidíš v tabuľke nižšie na ukážke pri vybranej škole ILAC.

Mesto Program

Akademická časť

(part-time)

Co-op časť

(full-time mzda)

Mzda celkovo

TORONTO

(min. mzda 14.25 CAD)

Service Excellence for Business (24+24) 5 130 CAD (18x20x14,25) 11 970 CAD (24x35x14,25) 17 100 CAD
Sales and Marketing (52+40) 13 680 CAD (48x20x14,25) 19 950 CAD (40x35x14,25) 33 630 CAD

VANCOUVER

(min. mzda 15.20 CAD)

Service Excellence for Business (24+24) 5 472 CAD (18x20x15,20) 12 768 CAD (24x35x15,20) 18 240 CAD
Sales and Marketing (52+40) 14 592 CAD (48x20x15,20) 21 280 CAD (40x35x15,20) 35 872 CAD

Naskoč na vlnu s nami

Využite možnosť bezplatnej konzultácie, alebo sa príďte osobne
porozprávať na jednu z našich pobočiek