Your browser does not support JavaScript!
bezplatná KONZULTÁCIA

Turistické víza do Kanady


Slovenská republika má s Kanadou dohodu o bezvízovom styku. Vďaka tomu je vstup slovenských turistov a cestovateľov do Kanady pomerne jednoduchý. V Kanade môžete stráviť až 6 mesiacov a vašim jediným zámerom by malo byť cestovať po krajine, prípadne v nej študovať (nie však dlhšie ako 6 mesiacov). Nemôžete však v krajine pracovať

V prípade, že do Kanady cestujete letecky, musíte si v predstihu vybaviť eTA povolenie. My máme dlhoročnú prax a množstvo rôznych skúseností s cestovaním do Kanady. Neváhajte nás preto kontaktovať a radi vám bezplatne poradíme, ako na to.Využite bezvízový styk

Bezvízový styk môžete využiť ak:

 • máte platný pas SR,
 • plánujete zostať v krajine menej ako 6 mesiacov,
 • neplánujete v Kanade pracovať,
 • chcete študovať menej ako 6 mesiacov.

Bezvízový styk nie je vždy zárukou, že kontroly na hraniciach budú jednoduché a bez problémov. Vždy záleží od konkrétneho úradníka, akej podrobnej kontrole vás podrobí. Buďte preto pripravení odpovedať na rôzne otázky.

Dĺžka pobytu

Bezvízový styk vás oprávňuje zostať v Kanade po dobu maximálne 6 mesiacov. Úradník však môže na hraniciach rozhodnúť o kratšom povolení vzhľadom na okolnosti, ako napríklad dĺžka platnosti vášho cestovného poistenia, spiatočná letenka z krajiny a pod.

Ak chcete zostať v Kanade dlhšie alebo počas pobytu študovať či pracovať, budete potrebovať víza. Neváhajte sa v takom prípade na nás obrátiť. My vám s ich vybavovaním radi pomôžeme bezplatne.

Štúdium

Čo je eTA?

Electronic Travel Autorization čiže eTA je kanadský systém cestovnej autorizácie, ktorý je povinný pre všetkých, ktorí cestujú do Kanady letecky alebo cez krajinu prelietavajú.

Nie sú to víza, ale povolenie na vstup do krajiny a musíte ho mať bez ohľadu na to, či cestujete v rámci bezvízového styku alebo na študentské či Working Holiday víza.

Povolenie je možné získať online. Poplatok za eTA je 7 CAD a platí sa kanadskému imigračnému úradu pri vypĺňaní žiadosti. Pokiaľ do krajiny cestujete vlakom, autobusom, autom, pešo, na bicykli, loďou...jednoducho inak ako letecky, tak eTA nepotrebujete

Povolenie si vybavujte v predstihu. Musíte ho mať ešte pred vstupom do lietadla, inak vás na palubu s najväčšou pravdepodobnosťou nepustia. 

Ako získať eTA povolenie

Získať eTA povolenie nie je náročné. Stačí vyplniť formulár na stránke imigračného úradu. Potrebujete na to:

 • platný biometrický pas SR,
 • emailovú adresu,
 • platobnú kartu na uhradenie poplatku 7 CAD.

Po vyplnení formulára by vám malo byť udelené povolenie, ktoré vám zašlú aj emailom. Väčšinou to trvá len niekoľko minút, môže sa však stať, že to bude aj pár dní, preto si to nenechávajte na poslednú chvíľu. 

Odporúčame potvrdenie pre istotu vytlačiť. Je však prepojené aj s vaším pasom. Jeho platnosť je 5 rokov od udelenia, resp. do konca platnosti pasu, ak je platnosť pasu kratšia ako 5 rokov. 

Pri schválení študentských alebo Working Holiday víz je eTA vystavená automaticky. Nemusíte si preto o autorizáciu žiadať samostatne. 

Podmienky vstupu do Kanady

Pri bezvízovom styku vás môžu podrobiť prísnym kontrolám na hraniciach. Odporúčame pripraviť sa na otázky úradníkov, ktorí budú preverovať zámery vášho vstupu do Kanady. Čo by ste mali spĺňať pre úspešný vstup do krajiny?

 • Byť občanom SR a mať platný cestovný pas SR,
 • mať vopred vybavené eTA povolenie
 • mať dostatočné finančné krytie počas pobytu (úradník môže vyžadovať dôkaz o prostriedkoch, napr. výpis z účtu),
 • bezúhonnosť a dobrý zdravotný stav,
 • preukázať zámer po krajine len cestovať, resp. krátkodobo študovať (úradník sa môže pýtať na vaše plány, záväzky v SR a pod.),
 • spiatočná letenka z krajiny nie je nevyhnutnou podmienkou vstupu, ale úradník sa na ňu môže pýtať, preto je lepšie mať niečo pripravené,
 • pozývací list (ak cestujete do Kanady za rodinou a priateľmi),
 • potvrdenie o ubytovaní a cestovnom poistení taktiež nie je podmienkou, ale odporúčame tieto doklady mať pripravené.
Naskoč na vlnu s nami

Využite možnosť bezplatnej konzultácie, alebo sa príďte osobne
porozprávať na jednu z našich pobočiek