Your browser does not support JavaScript!
ďalšie krajiny
bezplatná KONZULTÁCIA

Genuine Temporary Entrant

Zjednodušene sa dá povedať, že aplikant musí preukázať hodnovernú motiváciu pre štúdium v Austrálii a následný návrat domov. Nakoľko je posudzovanie na subjektívnom pohľade migračného úradníka, ktorý danú žiadosť o víza procesuje (a možno aj na jeho aktuálnej nálade), táto podmienka môže narobiť najviac problémov.

Keď sa bavíme o študentských vízach, Genuine Student je aplikant, ktorý má dostatočnú motiváciu na dosiahnutie vzdelania v Austrálii a má znalosti jazyka, vedomostné znalosti a finančný základ aby toto vzdelanie aj dosiahol. Samozrejme, ak má aplikant záujem o štúdium angličtiny, jazykové znalosti preukazovať nemusí.

Ďalšie faktory, ktoré sú zvažované vrámci existujúcich požiadaviek pre vstup a štúdium ako študent: 

1. Okolnosti v domácej krajine
Aplikant by mal dostatočne preukázať, že má na Slovensku primeraný životný štandard a že má motiváciu pre návrat domov. Taktiež by mal preukázať prínosy štúdia v Austrálii pre jeho budúcnosť na Slovensku, či snahu o zvyšovanie kvalifikácie už na Slovensku

2. Potenciálne okolnosti v Austrálii
Hlavne týkajúce sa aplikantov, ktorí už v Austrálii boli. Skúma sa, či počas pobytu neporušovali podmienky víz, taktiež ich študijné výsledky a študijný program, ak už v Austrálii predtým študovali.

3. Imigračná história 
Ambasáde môže čo to napovedať i stav, keď aplikant v minulosti žil dlhšie časové obdobie v iných krajinách, mimo Slovenska.

4. Daľšie faktory: úroveň anglického jazyka, finančné zázemie, predošlé vzdelanie, vek a hlavne úmysel dodržovať podmienky víz, ...

Podčiarknuté a sčítané, imigračné pravidlá teraz ešte prísnejšie dozerajú na to, aby sa do Austrálie dostali iba ľudia s ozajstným záujmom o štúdium a ozajstnou motiváciou pre návrat na Slovensko. Žiaľ, vnáša do procesu ešte viac subjektivity a preto je viac ako kedykoľvek predtým potrebné, aby boli žiadosti o víza pripravené naozaj precízne. Skúsenosti zo začiatku tohto roka nám totiž naznačujú, že ambasáda to v sledovaní týchto podmienok myslí naozaj dosť vážne …

Ak chcete mať istotu, že ste pre svoju aplikáciu urobili maximumkontaktujte nás a radi na celý proces dohliadneme. Máme dlhoročné skúsenosti, za ktoré neplatíte nič naviac v porovnaní s vybavovaním na vlastnú päsť. Provízia pre agentúry, z ktorej žijeme (a teda neúčtujeme svojim klientom žiadne ďalšie poplatky), je totiž fixnou súčasťou ceny školného, či už agentúru využijete, alebo nie.

Naskoč na vlnu s nami

Využite možnosť bezplatnej konzultácie, alebo sa príďte osobne
porozprávať na jednu z našich pobočiek