Your browser does not support JavaScript!
ďalšie krajiny
bezplatná KONZULTÁCIA

Ako hľadať prácu

Cez spolužiakov, priateľov a známych

Veľmi často sa podarí študentom získať prácu pomocou odporúčania od spolubývajúcich alebo kamarátov zo školy. Preto komunikuj so svojimi spolužiakmi, spolubývajúcimi a kamarátmi. Túto formu hľadania práce určite netreba zanedbať a pýtať sa všade naokolo.

Osobne

Treba mať vždy oči otvorené, pozerať oznamy na výkladoch v reštauráciach alebo nástenkách supermarketov. Hľadať prácu osobne je asi najefektívnejšie. Dôležité je, aby si si pripravil dobre spracovaný životopis a obišiel všetky miesta, kde si myslíš, že by si mohol pracovať. Počítaj s tým, že ti to môže trvať aj dlhšie kým budeš úspešný. Dôležité je, aby si sa nedal odratiť prvými neúspechmi.

Internet

V Austrálii existuje niekoľko webových stránok, ktoré ti môžu pomôcť pri hľadaní si práce. Na stránkach sa zväčša nachádza veľké množstvo inzerátov zameraných na rôzne pracovné oblasti a pozície. 
Mnohé z týchto stránok ponúkajú aj užitočné rady a informácie o pracovných podmienkach či výške platov. 
Pre úspešné hľadanie práce pomocou internetu je dôležité zadávať tvoje presné požiadavky na prácu. Ak nájdeš inzerát, ktorý ťa zaujme, a uvádza sa v ňom okrem emailu aj telefonický kontakt, je lepšie zamestnávateľa kontaktovať rovno telefonicky

Odporúčané stránky zamerané na voľné pracovné pozície:

 

Takisto ti pri hľadaní pomôžu webové stránky priamo na veľké spoločnosti, v ktorých by si si mohol hľadať prácu.

 

 

 

Agentúry, ktoré organizujú rôzne eventy

Noviny

Väčšinou každé noviny majú špeciálne sekcie na ponuku práce. Najväčšia ponuka práce je väčšinou v sobotnajších novinách a vo štvrtkových, kedy je v Austrálii „ nákupný deň“. Veľmi dôležité je reagovať hneď na inzerát, pretože miesta sa veľmi rýchlo obsadzujú.

Odporúčame sledovať aj náš WSIA FB, kde uverejňujeme pravidelne pracovné ponuky.

Pracovné agentúry

Existujú pracovné agentúry, ktoré môžeš navštíviť s prosbou o pomoc nájsť prácu. Samozrejme nezabudni si zo sebou zobrať svoj životopis a odporúčania. Spravili sme pre teba zoznam agentúr, ktorý si môžeš pozrieť a nemusíš tak hľadať na internet.

Sezónne práce

Veľa študentov prichádzajúcich do Austrálie má záujem vyskúšať si aj sezónne práce ako je zbieranie ovocia, zeleniny, či iná pomoc v tejto oblasti. Nakoľko tento druh prác nájdeš vo viacerých kútoch Austrálie, je to jedna z príležitostí ako precestovať túto krajinu a zároveň pritom zarábať. :)

Ponuky prác tohto druhu nájdeš na stránke: www.harvesttrail.gov.au