Your browser does not support JavaScript!
ďalšie krajiny
bezplatná KONZULTÁCIA

Banky a účty v Austrálii

V Austrálii si budete môcť vybrať zo širokej ponuky bánk a ich produktov. Medzi najpopulárnejšie banky pre študentov patrí banka St. George, ANZ, Commonwealth, ... Viď. nižšie linky na banky.

Pri výbere banky a typu účtu odporúčame informovať sa o tom, aké sú poplatky za prevody do zahraničia, pretože tieto prevody sa dajú dobre použiť na posielanie zarobených peňazí domov. Cena telegrafic transfer „ sa pohybuje od 20 AUD- 50 AUD v závislosti od výšky prevodu.

Otvorenie účtu

Na to aby ste si mohli ísť otvoriť účet banky väčšinou požadujú platný cestovný pas a študentskú kartu ( tú by ste mali obdržať vo svojej škole , väčšinou na požiadanie ). Samozrejme budete musieť v banke uviesť aj adresu na ktorú Vám banka bude posielať výpisy z účtov. V niektorých bankách je dnes už možnosť založiť účet aj cez internat, stále sa však budete musieť po prichode do Austrálie prísť ukázať na pobočku s pasom ...

Vôbec nemusíte báť o to, že by pracovníci banky boli k vám nezdvorilí alebo neochotní, ak napr. Vaša angličtina nie je ešte na takej dobrej úrovni. Sú na to zvyknutí a väčšinou v každej banke Vám radi so všetkým pomôžu a radi Vám Vaše možnosti na založenie účtu vysvetlia, takže sa toho netreba bát.

Poznámka: Odporúčame hneď pri otvorení účtu aktivovať si internet banking a telefón banking.

Kreditná alebo debetná karta k účtu

Vo väčšine bánk dostanete k svojmu účtu debetnú kartu s ktorou môžete platiť vo všetkých obchodoch. Tu platí pravidlo, že po obdržaní karty si ju musíte aktivovať, či už priamo v pobočke alebo cez telefón. Je to veľmi jednoduché, znovu však, ak by ste s tým mali problém netreba sa báť zájsť po pomoc priamo do pobočky.

Ak máte kreditnú kartu zo Slovenska, je výhodnejšie si ju zobrať do Austrálie, pretože študentom väčšinou banky neradi dávajú kreditné karty ( do žiadosti o kreditnú kartu musíte uviesť svoj status v Austrálii ). Hlavným dôvodom je , že banky majú „ nie najlepšie „ skúsenosti so splácaním dlhov od študentov.

Aby ste mali prehľad, prikladáme zoznam najväčších bánk v Austrálii.


St.George Bank http://www.stgeorge.com.au
ANZ, Australia and New Zealand Bank http://www.anz.com.au
Commonwealth Bank http://www.commbank.com.au
National Australia Bank http://www.national.com.au
Westpac Bank http://www.westpac.com.au
ING Direct http://www.ingdirect.com.au