Your browser does not support JavaScript!
ďalšie krajiny
bezplatná KONZULTÁCIA

Cairns


Tropická kráska štátu Queensland, hlavná brána k jednému z divov sveta – Veľkej útesovej bariére. Počas turistickej sezóny sa vďaka turistom populácia mesta znásobuje.

Atmosféra

Cairns je menším mestom, kde hlavným dopravným prostriedkom študentov je bicykel. To hovorí samo za seba. V mimosezóne kľudné mesto sa v sezóne mení na rušné turistické centrum, vďaka útesovej bariére obľúbené turistami z celého sveta, vďaka blízkosti k Japonsku a Ázii však prevažne turistami z týchto lokalít. Prekvapivo, mesto nemá vlastnú prirodzenú pláž, s čím sa však v Cairns vysporiadali svojsky, ako napríklad i v Brisbane. Kúsok od hlavného centra si vybudovali umelú pláž.

Školy 

Vďaka veľkosti tohoto mesta je ponuka škôl dosť obmedzená, prevažne so školami zameranými na štúdium angličtiny. Školy zamerané na odborné štúdium prakticky neponúkajú lacnejšie formy štúdia, ktoré sú medzi slovenskými študentami preferované.

Voľný čas

Ako jedno z hlavným turistických centier Austrálie je v Cairns o voľný čas postarané. Výlety na ostrovy, vodné športy na čele s potápaním na najlepších svetových lokalitých, mnohé atrakcie v pralesoch vo forme vodopádov, turistických chodníkov, ..., sú zárukou toho, že sa v Cairns aktívny človek nebude nudiť.

Práca a životné náklady

Mimo hlavnej turistickej sezóny je to s prácou horšie, napriek tomu sa zväčša študentom skôr či neskôr niečo nájsť podarí. V hlavnej turistickej sezóne je viac príležitostí hlavne v službách turizmu a teda i väčšie možnosti zamestnať sa. Životné náklady sú v porovnaní so zbytkom Austrálie priemerné.



Naskoč na vlnu s nami

Využite možnosť bezplatnej konzultácie, alebo sa príďte osobne
porozprávať na jednu z našich pobočiek