Your browser does not support JavaScript!
ďalšie krajiny
bezplatná KONZULTÁCIA

Melbourne


Melbourne je hlavným mestom štátu Victoria a vďaka mnohým významným športovým podujatiam sa považuje mimo iné za hlavné mesto Austrálskeho športu. Je druhým najľudnatejším mestom Austrálie.

Atmosféra

Vačšina ľudí ktorí Melbourne navštívia ako jeden z prívlastkov použije slovo „európskejšie mesto“. Vyplýva to z väčšie počtu budov v európskom štýle. Napriek počtu obyvateľov nie je centrum mesta až tak rušné, ako napr. Sydney. Melbourne sa pýši peknou zmesou obyvateľstva, s Talianskymi, Gréckymi, ..., Slovenskými( !) štvrťami. V časti Altona Meadows je sústredená veľmi aktívna komunita slováko prišlých z Juhoslávie s vlastným folklórnym súborom ... Yarra river, rieka ktorá preteká cez mesto, navodzuje svojimi priľahlými parkami v meste pohodovú atmosféru.

Školy

Ako i v ostatných mestách, školy sú hlavne sústredené v centre či širšom centre. Melbourne ponúka hlavne kvalitné školy, niektoré kvôli špeciálnym ponukám v stále výhodných cenách. Mesto sa stáva medzi študentami zo Slovenska stále populárnejším, napriek tomu sa tu zatiaľ ešte stále nestáva, že by sa na školách naraz stretli vyššie počty študentov našej národnosti.

Voľný čas

Ako „hlavné mesto športu“ ponúka široké možnosti aktívneho trávenia voľného času. Milovníci lyžovania a hôr prakticky inú voľnu ani nemajú. Najvyššie pohorie Austrálie spolu s jedinými austrálskymi lyžiarskymi strediskami je práve v blízkosti Melbourne. Na juh od Melbourne sa nachádza Tasmánia, ktorá je pre milovníkov turistiky „druhým Novým Zélandom“.

Práca a životné náklady

Množstvom obyvateľstva a veľkosťou mesta sa Melbourne radí medzi mestá s najlepšími možnosťami pre hľadanie práce. Životné náklady sú priemerné, i preto je Melbourne výbornou alternatívou.Naskoč na vlnu s nami

Využite možnosť bezplatnej konzultácie, alebo sa príďte osobne
porozprávať na jednu z našich pobočiek