Your browser does not support JavaScript!
ďalšie krajiny
bezplatná KONZULTÁCIA

Noosa


Malé turistické mestečko na Sunshine Coast je vyhlásenou destináciou pre dovolenkujúcich Australanov a je ideálnym miestom hlavne pre záujemcov, ktorých nezaujíma nič iné ako relax, výlety, pohoda a štúdium angličtiny.

Atmosféra

Dovolenka, dovolenka, dovolenka. V meste je zakázaná výšková výstavba, takže ho tvoria prakticky iba rodinné domy, s výnimkou centra mesta Hastings Street, kde sa nájdu 2 – 3 podlažné hotelíky, kaviarne a reštaurácie lemujúce idylickú pláž a promenádu. Počas vybraných období sú v okolí Noosa delfíny i veľryby, čo viac dodať?!

Školy

Vďaka veľkosti mesta sa tu nachádza iba jedna škola. Táto je zameraná na kvalitnú výuku angličtiny a napriek jej unikátnosti a „monopolu“ za veľmi prijateľných podmienok. Kto sa chce zamerat výlučne na svoju angličtinu a popritom si oddýchnuť, nemal by váhať.

Voľný čas

Množstvo pláží, národných parkov a dovolenkových aktivít v blízkom či širšom okolí sú zarukou pohodového vyplnenia voľného času. Kto by však hľadal rušné mesto, Noosa by ho prakticky určite sklamala.

Práca a životné náklady

Napriek tomu, že by sa mohlo zdať, že takýto dovolenkový raj bude od ostatných miest podstatne drahšou alternatívou tomu tak nie je. Životné náklady sú tu dokonca nižšie, ako vo väčších mestách. Ušetriť sa tu dá napr. aj kvôli tomu, že veľa študentov prakticky nepotrebuje využívať verejnú dopravu a do školy chodia na pešo či na bicykli. Vďaka sezónnosti sú pracovné priležitosti obmedzené na hlavnú sezónu a služby v turizme či reštauračných službách.Naskoč na vlnu s nami

Využite možnosť bezplatnej konzultácie, alebo sa príďte osobne
porozprávať na jednu z našich pobočiek