Your browser does not support JavaScript!
ďalšie krajiny
bezplatná KONZULTÁCIA

Perth


Metropola Západnej Austrálie je veľmi sympatickým, trošku rozťahaným mestom. Krásna, špecifická príroda všakde naokolo, prekvapivo top svetové pláže v okolí mesta ...  

Atmosféra

Perth je známy svojim pomalým rytmom života a pohodovým prostredím. Centrum mesta má len niekoľko výškových budov, preto je v ňom podstatne menej ruchu ako vo väčšine ostatných veľkomiest, kto teda hľadá rušné mesto, mal by sa skôr zamýšlať nad inými alternatívami.

Školy

Školstvo v Perth, Melbourne a Brisbane je veľmi podobné, preto až na pár drobností je i jeho opis pre týchto mestách prakticky rovnaký. Napriek menšiemu výberu je ponuka škôl v Perth dostatočne bohatá, aby si vybral prakticky každý. Menší počet škôl tiež so sebou prináša hlavne dôraz na kvalitu. Mesto sa tak ako všetky ostatné mestá mimo Sydney vyznačuje nízkym počtom študentov zo Slovenska a Čiech, čo ho predurčuje na mesto s lepším prostredím na štúdium angličtiny.

Voľný čas

Austrálske prirovnanie „veľká dedina uprostred ničoho“ sa odráža od vzhľadu a izolácie tohoto mesta od ostatných, ktorá je zjavná pri prvom pohľade na mapu. Napriek tomu je v okolí mesta hneď niekoľko zaujímavostí, ktoré patria medzi najvyhľadávanejšie lokality Austrálie, takže potešia srdce každého cestovateľa. V okolí mesta sú pláže s bielym pieskom, ktoré patria medzi najlepšie v Austrálii. Okolité vinice zase upútajú milovníkov červeného vína.

Práca a životné náklady

Životné náklady v Perthe sú najnižšie spomedzi ostatných veľkomiest Austrálie, kde ubytovanie sa dá pri troche šťastia nájsť v porovnaní so Sydney i o polovicu lacnejšie. Vďaka rozvoju mesta v posledných rokoch je to už v Perthe podstatne lepšie i s prácou a zväčša platí, že kto prácu hľadá, nájde ju.Naskoč na vlnu s nami

Využite možnosť bezplatnej konzultácie, alebo sa príďte osobne
porozprávať na jednu z našich pobočiek