Your browser does not support JavaScript!
ďalšie krajiny
bezplatná KONZULTÁCIA

Sydney


Kráľovná austrálskych miest, najstaršie a najväčšie mesto je  hlavným mestom štátu New South Wales (NSW), nie však Austrálie ako takej. 

Atmosféra

Atmosféra mesta, ako každého veľkomesta, je rýchla a trošku môže odporovať všeobecnému image „pohodovej Austrálie“. Nie nadarmo mnoho australanov či návštevníkov Austrálie, ktorí z tejto krajiny videli viac, hovorí, že „Sydney nie je Austrália“. Nabádať k tomu môže i fakt, že v centre Sydney sa človek pohľadom na štruktúru obyvateľstva cíti, akoby bol v Ázii. Pri svojej rozlohe dokáže Sydney ponúknuť naozaj všetko. Od tichých štvrtí v malebných zálivoch, cez plážové „chuťovky“ až po rušné city, takže toto mesto nemusia zatracovať ani študenti preferujúci tichšie miesta.

Školy

Nakoľko Sydney je najznámejšou austrálskou destináciou, je tu najširšia konkurencia škôl, čo tlačí ceny školného smerom nadol. V ponuke Sydney sú všetky typy škôl od tých najlepších, po tie najslabšie, taktiež rozmanitosť smerov štúdia je tu najväčšia spomedzi všetkých miest. Na druhej strane, tým že i väčšina slovenských a českých agentúr spolupracuje hlavne s touto metropolou, sa komunita slovákov a čechov značne rozširuje, čo na niektorých inštitúciách ústí až do nevhodného prostredia na štúdium cudzieho jazyka. Hlavne pri Sydney doporučujeme venovať výberu školy maximálnu pozornosť.

Voľný čas

V okolí mesta je nespočet pláží a mnoho národných parkov, tiež najvšestrannejšie možnosti využitia voľného času spomedzi všetkých austrálskych miest. Svojou polohou je mesto ideálnym na podnikanie výletov do okolia za účelom spoznávania krás Austrálie. Či sa človek vyberie na sever, západ, juh, vždy ma čo obdivovať i bez nutnosti absolvovania dlhých ciest.

Práca a životné náklady

Ako najväčšie mesto Sydney logicky ponúka najväčšie množstvo pracovných príležitostí rôznych zameraní a taktiež najvyššie životné náklady spomedzi všetkých austrálskych veľkomiest. Nakoľko však v Sydney študuje i najviac prácechtivých študentov, ktorých neustále pribúda, primát tohoto mesta z pohľadu jednoduchosti nájdenia práce nie je už taký neohroziteľný, ako v minulosti.Naskoč na vlnu s nami

Využite možnosť bezplatnej konzultácie, alebo sa príďte osobne
porozprávať na jednu z našich pobočiek