| Štúdium a práca v Kanade | Štúdium v Dánsku | Štúdium a práca na Novom Zélande |
Studium v Australii s WSIA

Študijný pobyt
     
Prečo Austrália
     
Prečo WSIA
     
Ako na to?
     
Výber mesta
     
Víza do Austrálie
     
Životné náklady
     
Práca
     
Ubytovanie
     
Poistenie
     
Ohlasy študentov
     
Akcia: Tablet zadarmo
     
Školy
     
Časté otázky
     
Práca v Austrálii
     
Angličtina doma

Víza do Austrálie

Lety do Austrálie

Užitočné informácie

Články

Fotogalérie

Kontakt
Úvod » Študijný pobyt » Študium angličtiny v Austrálii » ... Preposlať linku1

Na čo si dať pozor pri výbere školy na angličtinu.

 

„Keď sa tu v Sydney rozprávam s mojimi ČR-SR kamarátmi, zisťujem že lepsie som si vybrať nemohla . Nekompletné informácie, zle vybrané školy, drahé ubytovanie, víza na krátke obdobie ... Ked sa ich pýtam: " Prečo?" Tak len povedia: "Lebo toto a toto mi nikto nepovedal". Som naozaj spokojná že mne to niekto (WSIA :o)) povedal .“ Eva, 24rokov

Pozor na zbytočne dlhé kurzy

Často sa stretávame s tým, že k nám príde študent a povie, že chce pol roka, či dokonca 40 týždňov angličtiny. Keď sa ho opýtame prečo, odpoveď zväčša v takom prípade znie: „Lebo sa chcem naučiť po anglicky a toľko mi bolo doporučené“.

Treba mať na zreteli, že všetky agentúry, či to priznajú alebo nie, majú príjmy z provízií, ktoré od škôl dostávajú za každého sprostredkovaného študenta. Preto platí, že čím dlhší kurz, tým väčšia provízia a teda aj motívacia agentúry, predať kurz čo možno najdlhší.

Pozor na podozrivo lacné školy

Niektoré agentúry, ktoré sú už pri naháňaní klientov bezradné, stavajú svoj marketing na nízkych cenách. Povedia možno, že škola za 150 AUD na týždeň nie je taká úplne super, ako škola za 230 AUD, či čoilen 200 AUD. Nepovedia však to, že rozdiely sú často úplne priepastné. Logicky, za málo peňazí je málo hudby a žiadne akože „špeciálne akcie školy iba na limitovaný čas“ na veci nič nezmenia.

Na takejto škole ti hrozí, že skončíš, ako mnohí pred tebou, v jednej triede s ľudmi s viacerými urovňami angličtiny. Škola nedokáže pokryť náklady na ďalšie triedy či ďalších , čoilen lacných učiteľov a tvoje peniaze sú tak vyhodené do vzduchu.

Ak vôbec niečo, naučíš sa podstatne menej a teda musíš v škole stráviť podstatne viac času. Koniec koncov teda zaplatíš rovnako, len výsledok je horší.

Pozor na národnostné zloženie tried

Študentom z Ázijských krajín sa pri štúdiu angličtiny viacmenej nevyhneš. Sú hybnou silou Austrálskeho súkromného školstva, a teda ich je zriedkakedy na škole menej ako 50 %.

D ôležitejšie by ale pre teba malo byť, aby na tvojej škole nebol vysoký počet „Čechoslovákov“, čo sa žial v reále pri nepozornom výbere školy stáva.

Školy často agentúry motivujú ďalšími bonusmi, ak agentúra pošle určitý počet študentov a tak sa stáva, že sa to jednoducho niekde preplní. Vo WSIA neustále sledujeme vývoj na školách i keď garantovať sa v tomto smere nič nedá. Nemôžeme dopredu zaručene vedieť, či na ten či onen termín nejaká agentúra bez rozmyslu neposle vyšší počet študentov.

Dohodami so školami však toto riziko absolútne a úspešne minimalizujeme.

Rôzne ceny pre rôzne národnosti

Ak si pozrieš oficiálne stránky samotných škôl, často prídeš na to, že ceny na nich sú podstatne vyššie, ako sú ti ponúkané u nás či v iných agentúrach. Môže sa stať, že tento fakt použije agentúra, ako svoju konkurenčnú výhodu – že pre ňu, a iba pre ňu, platia špeciálne ceny a teda nákupom u nich naozaj ušetríš. Realita je však taká, že školy majú rôzne ceny pre rôzne národnosti, kde pre strednú a východnú európu sú tie ceny spravidla najnižšie.

Nenechaj sa oklamať rozprávkami o imigračných agentoch

Hlavne jedna česká agentúra, ktorá ponúka svoje služby i na Slovensku, paradoxne tá, ktorá o sebe hovorí že je najlepšia, najväčšia, s najlepšími referenciami ... permanentne a dlhoročne klame svojich klientov rozprávaním o nutnosti vlastnenia licencie imigračného agenta na to, aby ti vôbec niekto mohol s vybavovaním študijného pobytu v Austrálii pomáhať, alebo len umelo vyzdvihuje kvality migračných agentov.

Migračný agent, ako už i z názvu vyplýva, je ti pri študijnom pobyte vybavovanom zo Slovenska na nič a už vôbec sa nedá povedať, že by bol podmienkou na to, aby ti agentúra mohla oficiálne s vízami pomáhať. Táto agentúra iba účelovo vytrhla informáciu z úplne iného kontextu a ambasáda ani konzulát v Prahe žial z nejakého dôvodu nekonajú inak, ako že takéto informácie na základe opýtania dementujú.

Logicky, keby táto agentúra hovorila pravdu, určite by neexistovali desiatky agentúr, ktoré oficiálne s ambasádou komunikujú. Určite by sme ani my neboli jednou z najväčších slovenských agentúr. Aby ťa mohol niekto na ambasáde zastupovať, stačí, že je na nej zaregistrovaný. Následne ťa môže plnohodnotne zastupovať a má prístup, tak ako všetci ostatní, ku všetkým aktuálnym informáciám týkajúcich sa víz.

Chceš sa vyhnúť zbytočným problémom
a dostať naozaj úprimné a kvalitné rady a doporučenia?
Vyskúšaj nás a hneď nás kontaktuj!

lang_forum_navrat_na_top lang_noticeboard_back_to_list
Povedali o nás
 

Ked sa tu v Sydney rozpravam s mojimi CR-SR kamaratmi, zistujem ze lepsie som si agenturu vybrat nemohla.

Eva, 24 rokov  > Viac referencií

 
Chceš zažiť ozajstnú Austráliu?
 

Kontaktuj nás pre bližšie informácie. Radi sa s tebou podelíme o naše skúsenosti a navrhneme ti pobyt podľa TVOJICH PREDSTÁV.


GSM: 0948 349 289
E-Mail: servis@wsint.sk

 

Kontakt - Mapa stránok