Your browser does not support JavaScript!
ďalšie krajiny
bezplatná KONZULTÁCIA

Časté otázky

Mám záujem o dvojročný Diploma kurz. Môžem platiť kurz v splátkach?

Samozrejme. Na začiatku si môžeš  zaplatiť 3 alebo 6 mesiacov na odborný kurz a pritom kľudne už plánovať 24 mesačný kurz. Takže keď zaplatíš túto čiastku (3 alebo 6 mesiacov) s tým, že sa prihlásiš už rovno na dvojročný kurz, dostaneš víza na 24 mesiacov (väčšinou dostaneš 2 mesiace navyše pri takom dlhom kurze, aby si mal čas na cestovanie a pod). 

Ostatné školné platíš potom postupne vždy po 3 mesiacoch pred začatím ďalšieho termu. Tieto peniažky však musíš preukázať vo finančnom krytí pri žiadosti o víza.

 

Môžem kombinovať English a Business kurz?

Samozrejme. Zaplatíš si povedzme za mesiac štúdia angličtiny (ľubovoľne) a tiež si zaplatíš za povedzme 6 mesiacov IT. Takto dostaneš víza na celý pobyt a po skončení kurzu angličtiny hned pokračuješ v IT.

 

Ktoré mesto v Austrálii by som si mal vybrať?

Táto otázka sa veľmi ťažko zovšeobecnuje a odpoveď záleží hlavne od individuálnych potrieb študenta. Všeobecne najviac študentov ide do Sydney, v posledných rokoch sa ale stávajú kvôli množstvu pracovných príležitostí a nižšiemu počtu Čechoslovákov atraktívnymi i Melbourne a Perth. I ostatné mestá môžu niekomu vyhovovať, preto doporučujeme prečítať si viac v našej sekcii venovanej mestám.

 

Ako si vybrať školu?

Kto ide do Austrálie, určite nechce tráviť čas v triede s množstvom študentov z Čiech a Slovenska. Treba na to teda pri výbere školy dbať, nakoľko do Austrálie z Čiech a Slovenska každoročne plynie veľmi veľa študentov do veľmi nízkeho počtu škôl. Je veľmi veľa študentov, ktorí nevedomky zakotvia v triede, kde je väčšina "Čechoslovákov" a z prezentovaných 7-10% našincov v triede (veľmi často používané čísla pri propagácii škôl), je v reále podstatne vyššie číslo. Vo WSIA sa snažíme takéto problémy eliminovať, takže nás v prípade potreby neváhaj kontaktovaťRadi ti poradíme.

 

Potrebujem mať urobený IELTS test, ak sa chcem prihlásiť na odborný kurz?

Nie. Potrebuješ len škole preukázať, že máš angličtinu na úrovni adekvátnej požadovanému výsledku testu.

 

Je problém dostať víza do AU?

Ak máš v poriadku dokumenty tak, ako ich vyžaduje ambasáda – nemal by si mať problém.

 

Mám si do Austrálie zobrať I teplé oblečenie.

Určite áno. Letá sú tu horúce ale zimy sú v spodnej časti Austrálie vcelku chladné. Nepríjemný vietor a upršané počasie. Vetrovka a mikiny sa urcite zídu.

 

Sú veci, ktoré do Austrálie nemôžem doviezť?

Samozrejme. Austrálska karanténa hovorí o ovocí, mäsových výrobkoch, rastlinách či semiačkach rastlín. Obmedzenia na alkohol sú 1.1l tvrdého alkoholu. Cigariet je možné do Austrálie doviezť 1 karton (200 cigariet).

 

Môžem v Austrálii používať svoj mobil zo Slovenska?

Austrálska mobilná sieť je kompatibilná s tou našou, takže by si so svojím mobilom nemal mať problém.