Your browser does not support JavaScript!
ďalšie krajiny
bezplatná KONZULTÁCIA

"Austrália ma odjakživa vábila svojou fascinujúcou prírodou, krásnymi plážami a vzdialenou polohou. Chcela som zažiť, aké to je bývať vo veľkom meste no zároveň aj v blízkosti pláže. Preto som sa rozhodla, že po ukončení vysokoškolského štúdia doma odídem na študijný pobyt do Sydney. I keď sa môj plánovane 16 mesačný pobyt kvôli pandémii skrátil na polovicu, tak na tých 8 mesiacov, ktoré som v Sydney strávila budem navždy spomínať s radosťou.

Prvý mesiac som mala zariadený homestay v rodine a kedže to bola rodina čínskeho pôvodu, spoznala som rôznorodosť kultúr naživo v rôznych oblastiach, či už v správaní, zvykoch alebo spôsobe stolovania a v neposlednom rade som získala priateľov na celý život.

Zo začiatku som absolvovala kurz angličtiny, kde bolo učenie zábavou. V škole a mimo nej som sa zoznámila s ľuďmi z rôznych kútov sveta. Učitelia sú priateľskí, vedia naučiť a poradiť aj v iných oblastiach ako len s učivom. Potom som sa presunula na college, kde som študovala certifikát marketingu. Výuka ma bavila, lebo bola viac orientovaná na prax a prácu v tíme, nebolo nutné bifľovať sa poučky z učebnice.  

Všetko ohľadne zabezpečenia školy, víz, ubytovania a letenky mi zariadila agentúra WSI. Na všetky otázky mi bolo okamžite zodpovedané, a to s milým a osobným prístupom. Celkovo som bola so všetkým nadmieru spokojná.

Pôvodne som mala v pláne za ušetrené peniaze precestovať Austráliu, no prekazili mi to nepredvídateľné okolnosti. Aj keď som sa z Austrálie vrátila skôr, než som plánovala, som veľmi rada, že som do toho išla. Vždy som sa tam chcela pozrieť a viem, že kebyže nejdem, tak by som to ľutovala do konca života. Celkovo považujem rozhodnutie odísť do Austrálie ako jedno z najlepších v mojom živote. Zažila som tam veľa krásnych chvíľ, na ktoré rada spomínam a nikdy nezabudnem. Neváhala by som tam ísť znovu a verím, že Austráliu si ako turista ešte niekedy precestujem!"