Your browser does not support JavaScript!
ďalšie krajiny
bezplatná KONZULTÁCIA

Ako na to a kde začať?

1. Výber školy a mesta

Tomuto bodu venuj maximálnu pozornosť! Na Slovensku a v Čechách sa ponúka len veľmi málo škôl (to, že niekto hovorí, že spolupracuje stovkami škôl neznamená, že ich všetky ponúka aj v reále). To má za následok, že niekedy sa v agentúrach nedostaneš po naozaj úprimné a kopmletné informácie. Spoliehať na stránky či brožúrky samotných škôl je zväčša najhoršia možná voľba, nakoľko sa z nich logicky o negatívach nedozvieš. Sú to marketingové pomôcky, ktoré majú úlohu predávať a nie informovať.

Ak sa chceš dostať na správnu cestu, doporučujeme ti prečíťať si naše podstránky venujúce sa tejto problematike. Snažili sme sa ich písať naozaj prakticky, tak, aby ti zodpovedali tvoje otázky. Viac k výberu školy a mesta ...

2. Prihlásenie na školu

K tomu treba vyplnený formulár danej školy, doklad o najvyššom dosiahnutom vzdelaní preložený do angličtiny, kópiu poslednej strany pasu (tam, kde je fotka) a v prípade, že pred odborným kurzom neplánuješ študovať jazyk, taktiež doklad o úrovni tvojej angličtiny. Študenti si často myslia, že pre prihlášku je nutný svetovo uznávaný certifikát ako napr. IELTS či TOEFL. Tieto sú vhodné, ale nie nutné - stačí preukázať ekvivalent požadovaného skóre.

Našou pomocou sa prihláška na školu dá vybaviť i pomocou internetu. Stačí zaslať zoscanované dokumenty na našu emailovú adresu a ostatok priamo v Sydney už vybavíme my. Tiež nie je problém všetky dokumenty zafaxovať do našej kancelárie, či poslať poštou alebo akokoľvek to tebe vyhovuje.

3. Zaplatenie školného

Po prihlásení na školu dostaneš potvrdenie o predbežnom prijatí priamo zo školy spolu s faktúrou. Zaplatíš priamo na účet školy, v niektorých prípadoch na náš účet. Akonáhle pošleš do WSIA doklad o zaplatení, vyžiadame zo školy Confirmation of Enrollment, čo je už doklad, ktorý sa prikladá k žiadosti o víza.

4. Rezervovanie letenky

Po zaplatení školného je ten pravý čas zarezervovať si letenku. Rezervácia je bezplatná a preto s ňou netreba otálať a riskovať, že nakoniec budeš mať víza, ale nebudeš mať do Austrálie ako priletieť. S letenkou ti samozrejme radi pomôžeme. Spolupracujeme s najlacnejšími agentúrami a teda určite budeš s našou ponukou spokojný.

5. Zkompletizovanie  dokumentov potrebných pre žiadosť o víza.

Prevedieme ťa bezplatne celým procesom prípravy materiálov pre ambasádu a ochotne ti poradíme a pomôžeme. Vyplníme spolu s tebou obsiahli formulár 157A, všetko viackrát skontrolujeme, aby sme si boli na istom, že víza dostaneš. Stáva sa nám naozaj iba veľmi ojedinele, že niekomu víza zamietnu. V podstate iba vtedy, ak nám zatajíš nejaké okolnosti či sa snažíš ambasádu oklamať a ona na to príde. 

V prípade, že budeš potrebovať zdravotnú prehliadku, dáme ti číslo na doktora robiaceho zdravotné prehliadky pre potreby ambasády, alebo ťa priamo objednáme. Doktor tvoju prehliadku pošle priamo
na ambasádu, kde ju neskôr priložia k tvojej žiadosti o víza. Viac informácii.

6. Podanie žiadosti o víza

Austrálska ambasáda žiada študentov (o.i. na stránkach ambasády), aby svoje žiadosti posielali poštou, preto aj my zvykneme zasielať všetko potrebné ambasáde poštou. Ak by si chcel, môžeš však zaniesť žiadosť osobne respektíve nechať zaniesť žiadosť nás v prípade, že pôjdeme niekomu pre víza. Najlepšia cesta je ale určite zaslať veci poštou. 

8. Čakanie

Po podaní žiadosti o víza prichádza nepríjemné obdobie čakania, ktoré môže trvať niekoľko týždňov. Často sa ambasáda ozve až pred vypršaním 4 týždňovej lehoty s tým, že si vyžiadajú napr. aktuálne výpisy z účtov, či dokumenty zo sociálnej poisťovne ..., alebo priamo pošlú pas s vízami.

Proces žiadosti o víza vyžaduje individuálny prístup a informácie uvedené vyššie sú len všeobecné, preto odporúčame v prípade záujmu obrátiť sa na nás. Naše dlhoročné skúsenosti určite oceníš a ušetríš si zbytočné nepríjemnosti či zamietnutie víz spôsobené chybami v aplikácii o víza.

Nedoporučujeme ti vybavovať si pobyt na vlastnú päsť, pokiaľ si to vyslovene nechceš vyskúšať sám, čo zrejme nie je úplne najlepší dôvod. Nakoľko sme platení priamo školami, našou pomocou totiž nezaplatíš ani o korunu viac ako pri vybavovaní bez agentúry. Zbavíš sa teda zadarmo všetkých starostí a budeš mať istotu, že máš všetko v poriadku.